gumiczud

Prohlídka Macochy

Část prohlídky se skládá z projížďky na loďce. Nevíte na jakém principu ta loďka pluje? Motor není slyšet tak mě napadlo jestli tam nejsou nějaké kolejnice nebo tak něco.
Doplňuji:
To netuším, ale přišlo mi to jako na kolejích

Nejlepší odpověď
dudu

Loďky jsou poháněny elektromotorem, zdrojem energie je sada baterií. Na stejném principu, avšak v mnohem větším měříku fungují i všechny výletní lodě na brněnské přehradě.

Další odpovědi
anonym

Elektromotor na aku.
Úplně původně průvodce dílem vesloval a dílem se bidlem odrážel ode dna či stěn.
Kolejnice tam fakt nejsou.
Mimochodem – jak bys kolejnicemi chtěl řešit kolísání hladiny?
Doplňuji:
No – ono by bylo možné instalovat kolejnice plovoucí (na plovácích) – ale vzhledem ke členitosti toho toku by šlo o poměrně (a hlavně zbytečně) drahé řešení.
😉

Emefej

Když jsem tam byl jako malé ditko, tak používali vesla a bidla.