panenka

Prohlídka komína

Dobrý den ted jsem si u nás na kábelové televizi přečetla,že podle vyhlášky 91/2010 navštíví domy kominíci chtěla bych se zeptat protože si to čistíme sami kolik to stojí tá prohlídka komína děkuji

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Nestačí čistit, ale je povinná revize. Psalo se, že to stálo kolem 300, ale od nového roku díky nové vyhlášce to podražilo. záleží na místě, ale něco kolem 600,–Kč.

Další odpovědi
hanulka11

myslím,že to bude různé my platili 500kč, dcera dávala požadavek je v jiném okresu a chtějí 1 500kč.Dříve jsme platili 350kč

tom004

Nejen,že je povinná revize,ale musí být provedena 2× ročně. Takže se nám to opět pěkně prodraží,ale bohužel je to nutné. Při případné pojistné události,by nám to pojišťovna hezky „spočítala“. (Proč pořád jen zdražovat,když to jde i jinak).

jandmil

Nepleťte si revizi a prohlídku. Revizi potřebujete, když spouštíte nový komín nebo znovu začnete komín používat po několikaleté přestávce anebo změníte topidlo. Používaný komín se musí čistit 2× ročně. Z toho jednou to musí udělat kominík s prohlídkou (+zápis) pokud si to jedno čištění provedete sami, musíte o tom udělat záznam.
Cena je za čištění od 80 do 150 Kč, za prohlídku mezi 300 až 400 Kč.