MrnousakCZE

Jaké programy bych mě umět, pokud bych chtěl studovat strojírenský obor na střední škole a později i na vysoké?

V jakých programech bych měl umět pokud bych chtěl studovat strojírenský obor na střední škole a později i na vysoké?

(sketch up, autocad atd.)

Programy na strojní obor

Odpovědi
gecco

Nějaký 3D CAD – AutoCAD není jediný…
😉
Ovšem strojírenský obor neznamená nutně obor konstruktér – třeba nebudeš potřebovat vůbec žádný modelovací SW…
😉

jpau

Hodně se používají nástroje, které se souhrnně označují jako „parametrické modeláře“. Od Autodesku je to třeba Inventor, mimo modelování to umí i různé pevnostní kontroly apod. V praxi se ale moc nepoužívá (mají ho někde, kde jedou malosériovky nebo kusovky). Velké podniky kreslí většinou v Catii.