roxy52

Programovatelný termostat.(Thermo 093)

Na každý den si můžete nastavit hodinu.Ale hodinu čeho? To znamená,že v daný čas začne topit,nebo přestane?
Doplňuji:
Pro Mosoje.-Díky za vysvětlení,přesně jak pro blbce a tím pádem to už chápu.Ď.

Nejlepší odpověď
mosoj

U pořádného prostorového , programovatelného
termostatu si můžete naprogramovat několik požadovaných teplot v průběhu 24 hodin.
Takže v požadovanou hodinu x vám termostat
začne udržovat teplotu T1 do hodiny než si naprogramujete jinou teplotu T2 v jinou hodinu. Od této doby termostat bude udržovat požadovanou teplotu T2 a to zase do další požadované změny teploty. Takže v nastavené době (hodině) vám termostat začne udržovat nastavenou požadovanou) teplotu. Takto si můžete naprogramovat na noc nízkou teplotu a na den třeba dvě vyšší.
Zapínání nebo vypínaní spotřebiče sa pak řídí tím, jestli bylo nebo nebylo dasaženo nastavené (požadované) teploty podle toho v jakém časovém úseku se zrovna nacházíte a jaká teplota zde byla požadována.

Nevšiml jsem si že uvádíte konkrétní typ. Díval jsem se na něj. Takže tam jsou již hodiny změny teploty dané podle programu.
Takže vy si jen v ty dané hodiny naprogramujete tu požadovanou teplotu.
Proto je tam program zvlášť pro víkend a zvlášť pro všední dny. Předpokládá se že jste jinak doma ve všední den a jinak o víkendu. Ty vybavenější termostaty mají ještě jeden volný program kde si i ty hodiny změny teploty můžete určit sám. Ty pevně dané hodiny vám nemusí vyhovovat.
Doplňuji:
Rádo se stalo.

Děkuji.

Další odpovědi
Sůwa

Zadala jsem to do vyhledávače na Seznamu, je tam o termostatu napsáno všechno podstatné. Malý kousek jsem ti zkopírovala, dál hledej sám :
http://www.na­dapenny.com/vi­ewer.php?id=t201­1324nadap101339708­430230.jpg
Je ti to už jasné? Termostat spíná topení podle potřeby, aby byla udržována přednastavená teplota.