Programování v PHP

Za jak dlouho se podle vás člověk naučí programovat v PHP? Mám střední školu, ale pracuji u pásu za deset čistého (na tři směny + přesčasy o víkendech). Skončil jsem tak, díky mojí extrémní sociální fobii, tu práci zvládám z posledních sil, nedovedu si představit pracovat někde kde je častý kontakt s lidmi. Léčím se s tím už řadu let, byl jsem i dvakrát na terapii v blázinci. Kvůli tomu by práce PHP programátora z domu pro mě byla řešením, protože vidím, že současnou práci už dlouho nezvládnu, znatelně mi to devastuje nervy.

Nejlepší odpověď
arygnoc

základy za pár dní, naučit se myslet v php trvá i několik let.
předpokládá sa znalost html, css, javascript.

jinak: je to stále se učit.

samotná znalost php vás neuživí, doporučuji přidat ještě třeba mysql.

Další odpovědi
Michal Kole

Základy syntaxe se naučíte tak za měsíc, ale potřebujete několik let praxe a několik významných projektů, aby Vás někdo zaměstnal.

Do podnikání se nežeňte, To přináší více problémů než užitku. Např. za všechno ručíte svým majetkem, stát Vás chodí kontrolovat, za každou blbost Vás pokutuje,…

lopotev

Dá se taková práce dělat z domu??

baghira

Máš extrémní sociální fobii a chceš samostatně podnikat? To je jako bys s alergií na žihadla chtěl dělat včelaře :) To už i ta práce u pásu mi připadá mnohem klidnější a pohodovější.

Jedna věc je naučit se jazyk, syntaxi, a druhá věc je naučit se programovat. To první je záležitost několika týdnů, na to druhé máš zbytek života :) (a to říkám jako programátor, který se tím živí 15 let)

Mimochodem, v oboru, který sis vybral, je obrovská převaha nabídky nad poptávkou. Programování v php nabízí za babku skoro každý druhý student. Přeju hodně štěstí v takové konkurenci.

anonym

nejde o to zda umíte teoreticky programovat, jazyk PHP pochopíte a naučíte se jej poměrně rychle, jde spíše o to co DOOPRAVDY jste schopen naprogramovat a využívat php spolu s ostatními technologiemi, tedy pracujte už nyní na nějakém vlastním projektu realizovaném s pomocí PHP+MYSQL+HTML/CSS/­JAVASCRIPT …

nezapomeňte myslet objektově, php totiž připouští i neobjektové programování, málo který vývojářský tým vás však bez objektově orientovaného myšlení vůbec akceptuje.