bolak

Prográmek na makro. Používáte někdo něco takového?

Potřebuju nastavit, aby se mi po určité době uzamknul počítač. Už jsem se ptal na různejch místech a prej tohle nejde. Napadlo mě udělat to nějak přes makro, používám na zkratky hotkeyp, a tam už mám nastavenou klávesovou zkratku na zamknutí počítače (CTRL+Z), co bych potřeboval teď, je nějaký software, který by uměl vyrobit makro, takové aby se třeba hodinu nedělo vůbec nic, a po hodině by mi zmáčknul onu klávesovou zkratku CTRL+Z a následně by mi pak hotkeyp uzamknul počítač. Používáte někdo něco takového?

Odpovědi
Dochy

A uzmknutí počítače ze screensaveru Ti nestačí? Nebo se ten poč. má zamknout i přesto že na něm pracuješ??
Doplňuji:
jo a našel jsem tohle: rundll32.exe user32.dll,Loc­kWorkStation (na W7 to běží)
Jinak předpokládám, že v běžných programovacích jazycích to bude dostupné přes winapi. (bez záruky)

jpau

Jinak to jde napsat v powershellu, vbs, jvs, … aby to plnilo přesnější popis toho co chceš. Nicméně to bude téměř vždy derivát (ve smyslu něco co volá) toho, co píše Dochny, tzn. jeho odpověď přináší asi nejčistší řešení.