DejfCold

Prográmátor, neprogramátor v mládí…

Ahoj! Zajímalo by mě co by tak měl umět člověk v 15ti letech pokud se chce stát vývojářem her, popř. programátor. nějaký začátky programovacích jazyků? atd

Nejlepší odpověď
KdoSiOdJinud

Tak já budu trochu jiného rozdílu než Michal. Podle mě je C v 15letech pokud zatím neprogramuješ zbytečnost. Algoritmizaci se naučit na pascalovské syntaxi a až potom bych se pouštěl do toho C popřípadě C++ apd.

Ale je to asi věc názoru. :)

Další odpovědi
Hlada

V tvém věku nic konkrétního nemusíš znát. Musíš ale mít logické myšlení. Určitým kritériem by mohlo být to, jak jsi dobrý v matematice, jak ti jdou řešit rovnice, slovní úkoly, nějaké logické kvízy, jak jsi schopný studovat sám pomocí příruček. Programování se trvale vyvíjí. Je to celoživotní studium.

Michal Kole

Asi tak základy syntaxe v jazykých C

plus ěnjaké znalosti ze základních pojmů grafiky Vertex Shaler

Nějaké základy z OpenGL, DirectX

IK

umět psát všemi deseti, číst a rozumět anglicky a už mít nějaké své prográmky na ukázku. Pokud jsi s ničím ještě nezačal tak bys měl vědět že je velká konkurence a že nemůžeš čekat že tě někdo objeví a vyučí. Najdi si dobrý kroužek kde bude učit někdo schopný.