rajsa

Program v HD jde sledovat jenom ze satelitu a kabelovky, nebo i ze společné anteny?

Odpovědi
Earl Sin

Jsou stanice, které v DVBT vysílají v HD – Česká televize a Nova. Je to na MUXu 4.

Zdroj: http://www.di­gitalnitelevi­ze.cz/informa­ce/dvb-t/vysilaci-sit-4.html

anonym

Zatím mám jen takovou zkušenost, že ze společné antény ne. On se sice ten obraz malinko přiostří, ale 1080p to není.

Conchus

Mám svou malou anténku a HD jen pro ČT1 a Nova

mosoj

Nic se zatím nezměnilo. Jde jen v tom muxu 4.
Od příštího roku se má začít najíždět na pozemní vysílání V DVBT 2, což umožní postupně plošně zavést vysílání v HD v pozemním vysílání.
Znamená to ovšem pro všechny( i ty co nemají tuner MPEG 4 – prostě pro všechny koncesionáře mimo příjmu ze satelitu. Tam už to jede.) zase nějakou krabičku nebo obměnu televize !!!