Duvemblejt

Program na tvorbu webu

Chci se zeptat vaších zkušeností , jaký je nejlepší program na tvorbu webu. Děkuji za názory.

Nejlepší odpověď
arygnoc

jako editor používám pspad.

je k nezaplacení a zadarmo.

http://www.slu­necnice.cz/vyh­ledavani/?qs=pspad­&search.x=0&se­arch.y=0

frontpage a podobným pseudoeditorům bych se vyhnul, radši se naučit dělat kód (třeba na http://www.jak­psatweb.cz/ – dá se i stáhnout), protože např. frontpage do kódu balí kopec prasáren.

Další odpovědi
RQLM

To záleží na tom, jestli si všechny kody napíšeš sám, nebo si to uděláš v editoru, který sám vytváří kod. Na to první ti stačí poznámkový blok (výborný je třeba PSPad), na to druhé třeba FrontPage z balíku MS Office.

Alesh

Záleží na tom, k jakému účelu to chceš?
Pokud se to chceš vyloženě učit, pak vyžiješ s úplně triviálními textovými editory jako je Notepad, příp. PSPad. Vše potřebné najdeš na viz odkaz.

Zdroj: http://www.jak­psatweb.cz/

KdoSiOdJinud

Jak píšou ostatní, PSpad je skvělý nástroj. Krásně zvýrazňuje párové tagy a např. správně napsané příkazy. Navíc obsahuje šikovné nástroje co urychlí práci, generování kodu barvy, znak/entita apd.

Pokud se člověk nechce zabývat kodem a chce jen tvořit nehezké věci, pak jsou myslím nástroje typu Publisher atd…

Hlada

Mně vyhovuje PSPad, protože jsem s ním začínal. Pro začátečníka je ale lepší Roden Web Editor, protože napovídá tagy podle požadované funkce. Dobrá je také Amaya, protože umí pracovat i s grafikou. Pro PHP je dobrý NetBeans IDE, nemá ale vlastní prohlížeč. Nejlepší wysiwyg editor je nejspíš Dreamweaver.

Galax

pokud neumíš moc programovat tak zkus nějaký redakční systém (např: drupal), pokud web umíš psát tak já jako editor používám Notepad++ a na upload a download na FTP server používám Filezillu (vše je zdarma :) )

MrGandy

Tento člověk podle mě jasně myslel to, že chce program, kde poskládá web z obrázků a má ho hotoví. Takto to nefunguje, samozřejmě sou editory, jako wysywyg.