Ronie

Program na raut :)

Máme třídní raut pro rodiče a musíme vymyslet nějaký program. Nikoho nenapadá nic.. Tak bych potřebovala poradit. Je to raut ve stylu cesta kolem světa, mezinárodní kuchyně, jakoby v letadle letušky, stewardi. Rodičům je kolem 40. Všem moc díky za nápady. :))
Doplňuji:
Jídlo, tabule a výzdobu už máme.. barmanská show už se plánuje a hudba už je taky nachystaná a teď bysme potřebovali ještě případně nějaký jiný program. :)

Nejlepší odpověď
Damiana

Doporučuji prostudovat si kuchyně všech světadílů a od toho se odrazit. Jednotlivé stoly podle toho vyzdobit a připravit jídla typická pro daný kontinent. Určitě bude zajímavé, když se „stevardi a stevardky“ ujmou rolí průvodců a vybraní „zástupci“ světadílů budou hostiteli. Postarejte se o příjemný hudební doprovod a hlavně o dobrou zábavu. Na rautu by nemělo být moc míst k sezení, lidé mají korzovat a povídat si. Bylo by dobré i nějaké zajímavé vystoupení –  třeba barmanská show je oblíbena.

Tady se můžeš inspirovat:

Afrika: http://recepty­.vareni.cz/vyh­ledavani/?kuchy­ne%5B0%5D=42

Austrálie: http://www.res­taurant-guide.cz/kuchy­ne/australska-kuchyne.html

Amerika: http://www.hos­tovka.cz/clanek­.php?clanek=110

Asie: http://www.re­ceptyonline.cz/re­cepty--asie--jidlo--7--21--0.html

Evropa:
http://www.po­locatering.cz/me­nu-raut2-cz.htm

Další odpovědi
anonym

Když letíte kolem světa, tak musíte mít nějakou trasu. Takže bych vyšla z toho, co můžete na dané letecké trase vidět z okna letadla. Zeměpis znáte a nějaké významné místo se najde na každé trase – velké město, hora,řeka,moře… Tady je nutné jenom zapojit fantazii. Studenti si zopakují znalosti zeměpisu a při tom se můžete všichni skvěle pobavit.

led

Bola som na podobnej akcii. Mali to rozdelené na svetadiely a každý stôl a jedlo na ňom predstavovali jednotlivé oblasti. Tak isto aj obsluha bola oblečená v štýlových kostýmoch – aj keď nie kompletne, ale mali na sebe vždy niečo charakteristické pre danú oblasť. A tak sme počas jedného večera prešli celý svet. Prirodzene aj hudba a kultúrny program sa každú hodinu menili podľa „Hodiny svetadielu“
Doplňuji:
Všimla som si, že je to vlastne také malé rodinné sedenie. Asi najlepšie bude, urobiť malý program a viac ich nerušiť. Budú si totiž medzi sebou hovoriť hlavne o vás, riešiť školské a iné problémy. Popri tom budú jesť a sem tam hodia pohľadom, či ich ratolesti sa niekde tajne nebozkávajú…

anonym

Já bych dotáhl popelnici(kon­tejner),samoz­řejmě čistou,do ni naskládal všelijaké dobrůtky a zahrál bych divadlo na téma " Jak se žije v Česku bezdomovcům"

venkovan

A co takhle aby se jedlopodlekon­tinentu. V Africe rukama a příborem, v Asii rukama a hůlkama, v Americe rukama, nožem a příborem, v Evropě rukama a dřevěnou lžící, v Antartidě rampouchem

terry

Podle mě se na rautu hlavně jí a pije a trochu diskutuje.
Jde teď o to co si jako raut představujete a nebo co tam vše chcete dělat a jak se bavit.

Michal Kole

Kýble s vodou a kdo nejdýl pod voodu vydrží