zdendamazal

Poradíte program na pravidelný restart PC?

Hledám program, který by uměl nastavit pravidelné restartování notebooku. Našel jsem jich dost, ale všechny umějí restartovat jen jednou v určitou dobu. Např. každé pondělí v 10h. Já ale potřebuji nastavit restart např. každých 10 minut. Víte o něčem? Díky.

Odpovědi
Alesh

A nestačil by ti takovýto VB skript:

  1. Vytvoříš textový soubor s příponou vbs, např. „restart.vbs“.
  2. Napíšeš do něj:

Dim oShell
Set oShell = CreateObject(„WScrip­t.Shell“)
oShell.Run „%comspec% /c shutdown /r /t 600 /f“, , TRUE

  1. Nastavíš spouštění tohoto skriptu při spuštění počítače. To číslo 600 označuje počet sekund do restartu (= 10 min.)

MichalN

windows 😁

zdendamazal

Díky! Vbs mi plně vyhovuje.

mzm

Nebo jen použít plánovač úloh (task scheduller), nemusí se ani psát žádný vbs. Do akce se vloží shutdown s patřičnými parametry. Shutdown se dá pustit i vzdáleně z jiného počítače. Možností je i v holém systému více. (pokud jde o widnows – jiné systémy mají ekvivalentí možnosti)