bolak

Program na obkreslení obrázku

Potřebuju program (nejspíš nějakej bitmap editor) kde by se dal obkreslit obrázek. Něco jako když máte něčí fotku, přes to dáte fólii a na tu fólii kreslíte tužkou, obtahujete věc ne té fotografii, akorát že na počítači. A ten obkreslený obrázek (z té „fólie“) já bych chtěl potom někam uložit.

Je na to něco jednoduchýho? Nějakej menší prográmek (ne fotošop) a pokud jo tak mi napište i stručnej návod jak na to…

Nejlepší odpověď
LukasP

Na obyčejný výběr a obkreslení obrázku ti bohatě postačí malování ve Windows 7. Pokud máš jiný OS, můžeš zkusit třeba Paint.NET – je to v podstatě jednoduchej photoshop zdarma :) Dále by tě mohl oslovit třeba Gimp, který je poměrně složitější. Ale myslím, že Paint.NET ti na jednoduché obkreslení bohatě postačí.

Další odpovědi
mosoj

Káždý lepší fotoeditor umí výběr !!! S výběrem si potom můžeš dělat co chceš. Případně můžeš invertovat a používat vše ostatní mimo výběru.
Doplňuji:
Představuješ si to jako Hurvínek válku. Pro výběr je několik nástrojů a je třeba se s nima naučit dělat. To se nedá popsat jako cesta na pivo.

bolak

jakej výběr? zkus být torchu srozumitelnější…
a chtěl jsem doporučit nějakej !program! a ty do toho pleteš špejbla a máničku…

v bmp editorech přece existujou nějaký vrstvy ne? na který se dá kreslit…