Vladislav97

Program…?

Jak se jmenujou, popřípadně kde bych si mohl stáhnout programy, který nahrává řeč a transformuruje ji v text
(PC)?
Děkuji.

Odpovědi
Scalex

Opravdu spolehlivé programy tohoto druhu jsou velmi drahé – zejména ty, které pracují s češtinou. Verze pro diktování němčiny i angličtiny se ještě dají sehnat za rozumnou cenu, ale nejlepší český program NewtonDictate, který obsahuje 500 000 slov a není vázaný na konkrétního diktujícího (tj. rozpozná jakýkoliv hlas), stojí více než 20 000 korun.

Nicméně možná se to brzy změní. Google teď používá technologii rozeznávání hlasu ve svém hlasovém vyhledávání na telefonech s oper.systémem Android a funguje to docela slušně (i když pořád mnohem hůř než NewtonDictate). Takže je možné, že to Google brzy uvolní jako samostatnou aplikaci pro převod řeči na text.