Dudu855456

Prodlužují zvířata náš život?

Ahoj.Prodlužují nějak zvířata život?A je to fakt nebo jenom lidský mýtus?

Nejlepší odpověď
www

Je dávno dokázáno, že život prodlužuje mj. i pohoda, vyrovnaný duševní stav ap.
Tuto spokojenost, klid i vyrovnanost může způsobit i použití se zvířetem.
Proto ano, záleží však na jedinci. Někoho jiného mohou zvířata rozčilovat atd, což vede zase k opačnému výsledku.
Doplňuji:
Oprava: ..soužití se zvířetem..
Ne „použití“ 😁 !

Další odpovědi
Braník

Určitě ano,protože někteří lidé co jsou sami nebo se něčím trápí,tak jejich zvířátka jim dodávají více síly k životu a energii.
Jsou mnohdy lepší než samotní lidé,protože třeba pejsek tě bude kdokoliv vítat,at máš špatnou náladu nebo ne,on je opravdu tvůj přítel.
Tak to cítím já.

anonym

Myslím si, že je to tak fifty-fifty.
Vždycky když nějaký můj čtyřnohý parťák odešel, připadalo mi, že jsem zestárla o několik let.
A naopak jsem prožila se psy tolik radosti, že se ten stav minimálně vyrovnal!
Je to i adrenalin, zodpovědnost, závazek, radost a starost i smutek.
Ovšem je tu jeden podstatný rozdíl od vztahů mezilidských. Zvířecí rodinu si člověk pořizuje v ideálním případě dobrovolně, po zralém uvážení a je
za zvířecího partnera plně zodpovědný.
A za to všechno prožije kus obohaceného života.

Katy81

Zvieratká = psychická „vzpruha“. Psychická „vzpruha“ = psychická pohoda, optimizmus, menej starostí. Menej starostí a psychická pohoda = menej fyzických zdravotných problémov – už dávno je dokázané, že na zdravotnom stave, teda fyzickom, má oooobrovský podiel tvoje psychické rozpoloženie, ak sa často a dlho trápiš, začne sa „trápiť“ aj tvoje telo a u lekára si pečená varená.
Menej fyzických zdravotných problémov = dlhší a kvalitnejší život 🙂

Zvieratká nám ho teda robia krajším, veselším a príjemnejším a tým teda v konečnom dôsledku aj dlhším 😉

IQ tykve

Kdyby nebylo zvířat, vepřového, určitě bych nebyl na tomto světě. Takže odpověď zní : ANO !