mati17

Prodejce si objednal 370 ks mýdel. Bylo mu dodáno 55 sad po 6 a 8 kusech. Kolik je sad po 6 a kolik po 8?

Nevíte někdo správný postup výpočtu této slovní úlohy. Výsledek známe, ale ten postup. Děkuji

Nejlepší odpověď
klumprt

  1. Počet sad po šesti a počet sad po osmi činí dohromady 55.
  2. Počet mýdel v sadách po šesti a počet mýdel v sadách po osmi je dohromady 370.

Z obou informací se vyrobí soustava dvou rovnic o dvou neznámých a ta se vyřeší.

Další odpovědi
Kelt

Dá se to řešit i jako rovnice o jedné neznámé. Označíme například počet sad po 6 kusech jako x, zbytek tedy 55-x je počet sad po 8. Celkem musíme mít 370
Rovnice je 6× + (55-x).8 = 370
Pokud znáte výsledek, který byl napsán v řešení příkladu, tak to není moc dobré.