Prodej RD přes RK a nebo samostatně

Mám v úmyslu prodat RD ale nevím jak mám postupovat při výběru např.Realit.kanceláře a nebo přímému kupujícímu tak abych nenaletěla měla řádnou smlouvu a hlavně peníze.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Já jsem prodávala RD sama,od realitní kanceláře jsem si nechala napsat jenom smlouvu.Za určitý poplatek.A vše bylo v pořádku,nebyl žádný problém.V případě jiné možnosti vám určitě poradí někdo jiný.

Další odpovědi:

Pokročilý

Při výběru RK se hlavně poptejte známých, kterou RK si oni vybrali a jak s ní byli spokojeni. RK si z prodeje účtuje samozřejmě provizi, a to ve výši několika % z ceny nemovitosti. Výše provize je individuální, v závislosti na uvedených smluvních podmínkách (doporučuji se informovat předem).
Zkuste se také podívat např. na historii RK, jak dlouho působí na trhu, jak vypadají jejich web stránky, kolik mají inzerátů, jak se k Vám chovají atd.
Nebo také, jak říká Džanička, můžete zkusit nemovitost prodat sama a RK Vám pomůže se smlouvou.

Bronzový

Na internetu je plno vzorů smluv na koupi/prodej nemovistosti, včetně dalších postupů - katastr, finanční úřad a pod. Takže by neměl být problém to zvládnout. Na druhou stranu realitní kancelář všechno za vás vyřídí a vy se nemusíte o nic starat - zaplatíte "jen" provizi. Výběr RK bych dělal podle referencí - v dnešní době internetu není problém dohledat všechno možné a potřebné.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.