Avatar uživatele
Reny

Prodej RD přes RK a nebo samostatně

Mám v úmyslu prodat RD ale nevím jak mám postupovat při výběru např.Realit.kan­celáře a nebo přímému kupujícímu tak abych nenaletěla měla řádnou smlouvu a hlavně peníze.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5076 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Džanička

Já jsem prodávala RD sama,od realitní kanceláře jsem si nechala napsat jenom smlouvu.Za určitý poplatek.A vše bylo v pořádku,nebyl žádný problém.V případě jiné možnosti vám určitě poradí někdo jiný.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Wareg

Při výběru RK se hlavně poptejte známých, kterou RK si oni vybrali a jak s ní byli spokojeni. RK si z prodeje účtuje samozřejmě provizi, a to ve výši několika % z ceny nemovitosti. Výše provize je individuální, v závislosti na uvedených smluvních podmínkách (doporučuji se informovat předem).
Zkuste se také podívat např. na historii RK, jak dlouho působí na trhu, jak vypadají jejich web stránky, kolik mají inzerátů, jak se k Vám chovají atd.
Nebo také, jak říká Džanička, můžete zkusit nemovitost prodat sama a RK Vám pomůže se smlouvou.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
atriplex

Na internetu je plno vzorů smluv na koupi/prodej nemovistosti, včetně dalších postupů – katastr, finanční úřad a pod. Takže by neměl být problém to zvládnout. Na druhou stranu realitní kancelář všechno za vás vyřídí a vy se nemusíte o nic starat – zaplatíte „jen“ provizi. Výběr RK bych dělal podle referencí – v dnešní době internetu není problém dohledat všechno možné a potřebné.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek