LůcaDůcaPůca

prodej na ulici

Dobrý den, ještě mi nebylo 18 ani 15.. Vyrábím přívěšky a bižuterii z korálků a bavlnek. Napadlo mě, že bych si tím mohla nějak přivydělat. Myslíte že bych si mohla dát stoleček na ulici a prodat to s kamarádkou stejně starou jako já ?
Doplňuji:
moc se omlouvám ale zapoměla jsem na jednu informaci. Ta moje kamarádka má u domu takový plac takže by se to vlastně prodávalo na jejich pozemku. Ono když jdu po ulici tak vidím hodně značek prodej medu tak jsem myslela že s tím místem by to nemuselo být zas tak horké.

Nejlepší odpověď
briketka10

na ten stolek bys musela mít povolení, jako
prodejní místo od radnice / živn.list / nemůžeš
ho mít není tudíž možnost, když nejsi plnoletá
prodávat na ulici žádné zboží..

Další odpovědi
anonym

Nepotěším Tě:

K provozování pouličního prodeje potřebuje podnikatel živnostenský list „Koupě zboží za účelem jeho dalšího prodeje a prodej“. Jedná se o živnost volnou, tudíž živnostenskému úřadu stačí tisícikoruna jako poplatek za vydání oprávnění a výpis z trestního rejstříku.

Pokud prodejce se zbožím nechodí, ale prodává ho, byť ne přímo ze stánku, ale z jednoho místa, musí si zažádat o povolení k užívání komunikace. To vydá příslušný silniční úřad.
Zdroj: http://ekonomi­ka.idnes.cz/pou­licni-prodejce-omezuji-mestske-vyhlasky-fmg-/ekonomika.as­px?c=990421_231604_pe­nize_jjx

I když nepůjde o činnost pravidelnou, což předmět Tvého plánovaného výdělku zřejmě splňovat nebude, tak na prodej na „stolečku“ budeš povolení potřebovat. Většinou toto povolení souvisí s poplatkem.

Tak mne ale napadá, že by možnou cestou bylo domluvit se s kamarádkami a své výtvory jim chodit ukázat domů. Určitě by šlo dát dohromady klasickou „předváděčku“. Možná by se podívaly i maminky a šlo by to prodat tímto způsobem.

mojitek

Ahoj,s tím prodáváním to nebude tak jednoduchý.Zajdi si na městský úřad tvého města a poptej se jaké jsou podmínky pro venkovní prodej.Ale jestli nejsi plnoletá,tak to ani nemá cenu.Mimoto bižuterka musí mít glejt „o nezávadnosti“.

dudu

U nás je veškerý pouliční i podomní prodej striktně od počátku roku zakázán Městským úřadem. Zákaz se vztahuje nejen na agenty různých operátorů, dodavatelů energií, zdravotních pojišťoven, ale též na aktivity spojené např. s prodejem různých květinek, medvídků pod rouškou humanitárních akcí. Obyvatelé jsou vyzývání, aby při výskytu podobných elementů ihned volali městskou policii.

anonym

Nie.
Právne nie ste spôsobilá pre takúto činnosť.

Zbynas

Musím to tady trochu narovnat. Pokud si prodejem nevyděláš více než 50 000 Kč ročně, nejedná se o podnikání a nemusíš mít proto ŽL.

Co se týče toho stolečku někde na ulici, s tím už by byl problém, tam je potřeba povolení magistrátu.

To můžeš jen tak chodit s košíkem a zkoušet nabízet jednotlivcům. (Sice na takovýto prodej zase musíš mít povolení od magistrátu, ale kde není žalobce, není soudce … , už vidim jak malou holku empíci kontrolujou :D )
Doplňuji:
Drap: to není pravda. Výroba a prodej něčeho, co by spadalo pod volnou živnost, není podnikáním, pokud si dotyčný tím nevydělá více než 50k ročně. Takže, problém to není.

Drap

Pokud je to na soukromém pozemku, tak s místem problém neni. Jen by se to mělo nahlásit na obecní úřad. Problém je ale s tím, že je to nedovolené podnikání, protože nemáš živnost ani na výrobu ani na prodej.A v tom případě to lze hodnotit jako nedovolené podnikání.