Prodej družstevního bytu

Státní byt šel do privat.a já jsem dostala na koupi bytu peníze od osoby která mě nabídla že mě sežene státní byt o velikosti kterou potřebuji.Podepsali jsme spolu smlouvu kde byla už uvedená adresa nového bytu ale z neznámého důvodu jsem se do tohoto bytu nemohla nastěhovat,tak jsem svůj byt prodala a vrátila jsem dotyčnému půjčené peníze ale on mě chce nyní žalovat za podvod může to udělat

Nejlepší odpověď
standa

Možná jsem lehce nechápavý, ale v otázce 6× zmiňujete pojem BYT a je se v tom váže nevyznám ☹

  • v nadpisu je zmínka o „družstevním bytě“
  • v otázce zmiňujete „státní byt“, který šel do privatizace
  • dále uvádíte, že jste na koupi „bytu“ dostala peníze
  • pak, že osoba sežene „státní byt“
  • ve smlouvě je adresa „nového bytu“
  • „svůj byt“ jsem prodala

Odpověď na vaší otázku byste mohla hledat ve zmiňované smlouvě, kterou jste s osobou, která vám půjčila peníze, podepsala.

Pokud zde nejsou uvedeny žádné okolnosti pro odstoupení od této smlouvy, tak bez znalosti o jaký typ smlouvy se jedná se těžko radí. Nejspíš se mohlo jednat o nějaké zprostředkování koupě bytu a tím, že jste od této smlouvy jednostranně odstoupila, mohla této osobě vzniknout určitá škoda.

Rozhodně vylučuji trestní rovinü PODVODU !!! Ale že by vás dotyčný mohol žalovat o jakousi náhradu škody prokazatelně vzniklé v příčinné souvislosti s danou smlouvu, tak to si umím představit.