Prodej družstevního bytu

Státní byt šel do privat.a já jsem dostala na koupi bytu peníze od osoby která mě nabídla že mě sežene státní byt o velikosti kterou potřebuji.Podepsali jsme spolu smlouvu kde byla už uvedená adresa nového bytu ale z neznámého důvodu jsem se do tohoto bytu nemohla nastěhovat,tak jsem svůj byt prodala a vrátila jsem dotyčnému půjčené peníze ale on mě chce nyní žalovat za podvod může to udělat

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Možná jsem lehce nechápavý, ale v otázce 6x zmiňujete pojem BYT a je se v tom váže nevyznám :-(

- v nadpisu je zmínka o "družstevním bytě"
- v otázce zmiňujete "státní byt", který šel do privatizace
- dále uvádíte, že jste na koupi "bytu" dostala peníze
- pak, že osoba sežene "státní byt"
- ve smlouvě je adresa "nového bytu"
- "svůj byt" jsem prodala

Odpověď na vaší otázku byste mohla hledat ve zmiňované smlouvě, kterou jste s osobou, která vám půjčila peníze, podepsala.

Pokud zde nejsou uvedeny žádné okolnosti pro odstoupení od této smlouvy, tak bez znalosti o jaký typ smlouvy se jedná se těžko radí. Nejspíš se mohlo jednat o nějaké zprostředkování koupě bytu a tím, že jste od této smlouvy jednostranně odstoupila, mohla této osobě vzniknout určitá škoda.

Rozhodně vylučuji trestní rovinü PODVODU !!! Ale že by vás dotyčný mohol žalovat o jakousi náhradu škody prokazatelně vzniklé v příčinné souvislosti s danou smlouvu, tak to si umím představit.

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.