Cindy

prodej domu a nezaplacení

v r. 2008 jsem prodal dům, kupující se nechal zapsat do katastru nem. a slíbil, že až dostane úvěr, tak mi dá 2mil. Do dnes mi nic nedal, nemám ani dům ani peníze.Co mohu dělat? Jde odstoupit od smlouvy po 2 letech, nebo mám smůlu. Prosím, poraďte,kde najít vhodné paragrafy, nemám peníze na právníky. Moc děkuji

Nejlepší odpověď
lilibou

především jste udělal velkou chybu,že jste nechal dům přepsat na něho..měl jste si ten jeho slib upevnit smlouvou..takhle se obavam že mate smulu..on muže tvrdit že vam peníze dal..a vy zas že nedal..vím,že hodně takových případů se řešilo v tv..

pokud u toho slibu byla i treti osoba, tak by se to dalo nejak resit..ale to jsou jen mé dohady..nejsem žadny pravnik..

Další odpovědi
ReHu

Bez právníků to půjde mooooc těžko. Měl jste si dát větší pozor. Řeší se to smlouvou o smlouvě budoucí.
Doporučuji DaS. Nebo nějaké drsné vymahače.
http://das.cz/cs/si­te/uvodni-strana.htm

pondělí

a to dva roky čekáte,nezlobte se ale ať vaši příbuzní zažádají o vaši nesvéprávnost,pak i podpis na smlouv bude neplatný