nikolajevka

Prodej domu

Chci přepsat (darovat) dům na svou vnučku. Mohou její rodiče v době její neplnoletosti dům prodat? Rodiče nejsou sezdáni, žijí jako druh a družka.

Nejlepší odpověď
mosoj

Takovéto věci se řeší přes ustanovení opatrovníka. Nejlépe uděláte když se budete informovat u nějakého právníka.

Další odpovědi
Jambalaya

Rodiče nemohou prodat dům své nezletilé dcery, neboť nejsou jeho majiteli. O prodeji by musel rozhodovat zástupce nezletilé, v tomto případě nejspíše soud.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/prevod-nemovitosti

pondělí

mŮŽETE DAROVAT KOMUKOLIV.
A PROTI POCHYBNOSTEM SE OBRŇTE V DAROVACÍ SMLOUVĚ VĚCNÝM BŘEMENEM,KDE UVEDETE,PODMÍNKU NAKLÁDÁNÍ S NEMOVITOSTÍ,A NA KATASTRU VÁM DOPORUČÍ VHODNÉHO A LEVNÉHO PRÁVNÍKA,KTERÝ SMLOUVU PŘIPRAVÍ

standa

Protože se nevyhnete návštěvě notáře (a je jedno zda jste nebo nejste kovaný právník), tak se také zde dozvíte vše potřebné 🙂

btw. z odpovědi jambalay lze odvodit co vše bude ´potřebné´