prodej akcií

vlastním50 % akcií na jmenovatele představujících polovinu nemovitosti,druhou vlastní manžel,jakým způsobem je mohu prodat?musím je nabídnout nejdřív jemu,nebo dát inzerát?v akciové společnosti, kterou jsme založili je manžel předseda představenstva a já předsedou dozorčí rady.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Zlatý

Předpokládám, že máte na mysli formu akcií NA JMÉNO.

V případě této formy akcií (narozdíl od formy ´na majitele´) je převod akcií složitější.

V zásadě podmínky převodu akcií na jméno upravují stanovy, kde se zpravidla uvádí, že převod akcií je možný jen se souhlasem představenstva.

Pokud však představenstvo neschválí převod akcií, ke kterému podle stanov NEBYLO povinno udělit souhlas, je společnost povinna na žádost akcionáře tuto akcii odkoupit za cenu přiměřenou jejich hodnotě. Pozor tuto žádost na odkoupení musíte podat do 1 měsíce ode dne, v němž bylo akcionáři doručeno odmítnutí souhlasu s převodem akcií.

----

p.s. protože na tento server nepíšete v této věci poprvé (na vaši původní otázku jsem již před časem odpovídal) mám takový pocit, že se s manželem nejspíš nedohodnete..., pak to asi vypadá, že bude muset rozhodovat na návrh jednoho z vás SOUD, připravte se na to

---------

Doporučuji, abyste se kromě vašich stanov podívala i na ustanovení § 156/4 Obchodního zákoníku (viz odkaz níže).

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/obchzak/cast 2h1d5.aspx

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.