OLDA321

Prodávání vajíček

Muzu prodavat domaci vajicka, kdyz nema zivnostensky list?

Nejlepší odpověď
klob1

jen rozdávat,pokud získáš i 1kč,tak jde o prodej,pokud vyděláš na nepotravinovém,tak danit nemusíš do 4 tisíc měsíčně,ale max 10tis ročně,pokud jsi tedy zaměstnán.Jinak by jsi musel mít..jako pokud prodáš sousedce pár vajíček nic se neděje,jako na černo tzv,ale pokud chceš oficiálně prodávat,pak musíš mít moc povolení a ne jen ŽL.A pozor dnes už nesmíš prodávat ani nabízet po domech,na ulici,náměstích a místech,kde to není písemně povoleno..Jinak je obecně už platný zákaz veškeré činnosti a musíš mít schválenou provozovnu,kde to budeš prodávat.nelze už prodávat na veřejnosti.Jinak další věc je autorizované ministerstvem, dneska už také zemědělec nesmí prodávat jako dříve měli stánek a musí to dát přes schválené prodejny.Povolení a kontrola veterinální musí být.není to jako to bývalo..moc se ztížilo..pokud tě někdo práskne a nebudeš to mít ošetřené,tak je tučná pokuta a kvůli pár vajíček se to nevyplatí a,když to budeš dělat ,tak aby jsi měl obrovský chov slepic,které ponesou jako o život..už to zkoušelo moc lidí,když to nebylo tak přísné.

Další odpovědi
Kolmon

Domácí vajíčka můžeš prodávat i bez živnostenského listu, jde o prodej ze dvora (u vajec max. 60 vajíček jednomu konečnému odběrateli).

Zdroj: http://eagri.cz/pu­blic/web/mze/po­traviny/prodej-ze-dvora/

patmull

Co není živností, vymezuje § 3. tj. využívání výsledků duševní tvůrčí činnosti (zejména umělecká, literární a vědecká činnost) – § 3/1 písm. b), pronájem nemovitostí, bytů a nebytových prostor f) prodej nezpracovaných rostlinných a živočišných výrobků z vlastní drobné pěstitelské a chovatelské činnosti fyzickými osobami. Takže nejspíš ano, ale myslím že ne pravidelně a trvale, pak by se to bralo už jako živnost.

BeryBery

Díky Kolmon vyčerpávající

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.