tony2412

Prodávají Vietnamci brýle na dálku?

U Vietnamců jsem viděl pouze brýle na čtení, a i v obchodech, jako je Lídl, Tesco apod., taky jen na čtení, dají se někde koupit? Někdo mi tvrdil, že Vietnamci brýle na dálku prodávají… Štve mě, že u optika mi nabízejí obroučky třeba za 800 kč a já chci úplně obyčejný na koukání na televizi, co na těch obrubách proboha stojí tolik?//Ještě bych se chtěl zeptat, zda když si koupím třeba brýle na blízko u Vietnamců za 50 Kč, tak mi v optice vymění skla na dálku? Recept od očařky na skla mám, ale né na obruby. Ty jsem dostal před rokem a půl a rozbil jsem je! Nebo i jinde prodávají brýle docela slušný za levno, tak jestli mi vymění skla? Je mi líto za to dávat hodně peněz, když je stejně rozbiju třeba…

Nejlepší odpověď
gecco

1. brýle od „vietnamců“ (z Lidlu, Tesca…) jsou jen ´nouzovky´ – např. pokud zapomeneš slušné brýle doma a v obchodě potřebuješ vidět na etikety, jinak se ti snadno může stát, že se ti oční vada i rapidně zhorší

  1. neřeší různé vady na obou očích
  2. nemáš střed čočky ve středu oka
  3. neřeší jiné vady, než právě vetchozrakost (nedostatečnou schpopnost akomodace) nebo dalekozrakost (na krátké vzdálenosti se jiné vady vidění tak zřetelně neprojevují)

2.při řešení krátkozrakosti už musíš řešit i velice častý astigmatismus (i když máš správné dioprtie, stejně vidíš rozmazaně), výraznější roli hraje i umístění optického středu čočky před střed oka, takže

  1. brýle z tržiště by ti problém krátkozrakosti velmi pravděpodobně nevyřešily
  2. riziko dalšího zhoršování vidění je vyšší
  3. pro správné nastavení brýlí je nutné podrobné vyšetření oka

___
Tak proto se na tržištích brýle „na dálku“ neprodávají…
______
…„co na těch obrubách proboha stojí tolik“… – design…
😉
Existují obruby takové, které zdravotní pojišťovna hradí plně – ale většina lidí je nechce, protože jim připadají ´ošklivé´…
Takže si vyber – ´ošklivky´ zdarma (na pojišťovnu) a nebo ´designovky´ s úhradou…
😉
_____________­_____________
V optice ti skla v obrubách vymění – pokud to ty obruby ´dovolí´ (zdaleka ne všechny obruby „od vietnamců“ to vydrží…
Ale pro technika-optika to bude, pravděpodobně, znamenat více práce, než zasazení skel do slušné obruby – tak abys nakonec neměl cenu práce optika vyšší, než cenu nové, kvalitní, obruby…
😉
Var. B – pořiď si slušný fokometr, brusku – a nauč se zasadit si skla do obrub sám…
Ono se totiž to vybavení a znalosti do ceny výrobku také promítají…
😉

Další odpovědi
marci1

Brýle koupené na tržnici bych rozhodně nedoporučovala. U Optika jsem viděla nejlevnější obruby za 150,– Kč. Na doma jsou v pohodě. 🙂
Podívej se, jak asi vypadají :
http://www.op­tikaradlicka.cz/cs/shop/­558-okula-oa351-f10-vel-52-20-/

nikolqa.o

Babička si teď kupovala brýle na blízko v Tescu (měli nějaké „železné“ obruby). Stáli asi 150kč. Pak šla do optiky a skla jí mormálně vyměnili (brýle od vietnamců, bych raději nekupovala, pokud si do nich chcete nechat dát dioptrická skla – ani ty sluneční brýle od nich moc nevydrží). :D

Co se týká těch cen, tak souhlasím, je to hrůza. Já jsem si teď chtěla koupit obruby jen jako „pacičky“ bez rámečků. Říkala jsem si, že to musí být rozhodně levnější, než normální brýle s rámečkem a ono je to jinak. Brýle s rámečkama mě vyšli ještě o 1000kč levněji než ty bez rámečků. A taky bych řekla, že čím menší brýle, tím jsou dražší. Mám malý obličej, tak že skoro žádné brýle mi neseděli nebo měli dlouhé pacičky a tlačili mě za ušima. Na prostě hrůza. Na Tachovsku v optikách žádný výběr, už jsem myslela, že si budu muset koupit dětské obruby.

mosoj

Plusové brýle nemusí být tak opticky přesné. Nicméně nedávno jsem narazil v prodejně i na mínusové. Zkoušel jsem troje, stejné optické mohutnosti a každé byly jiné. ale vybral bych si. To samé se dělá i s plusovými . Pokud sednou nejsou na závadu.

Honzyn14

Jak už zde někteří okomentovali, tak bych rozhodně nedoporučoval kupovat si zdravotní pomůcku v nějaké pochybné vietnamské večerce, kde se já osobně bojím kupovat i cokoliv jiného 😉 Zajděte si na oční oddělení třeba na polikliniku, nechte si změřit zrak a pak si objednejte brýle přes internet (výrazně tím ušetříte oproti nákupu v kamenné prodejně, za sebe bych doporučil například https://www.ho­tovebryle.cz/ ).