láďa1

Prodává se v ČR nějaký nový automobil do 300000 kč,který jezdí na etanol/E85/?

Nebo musím nové auto nechat předělat na E85,ale potom ztratím záruku??

Nejlepší odpověď
mosoj

Vzhledem k tomu, že výrobce toto palivo nemá ve své specifikaci, záruku ztratíte určitě. Platit 10 000 a více Kč za změnu nastavení předstihu je opravdu morbidní !!

E 85 já a několik známých používáme E 85 již několik let . Mícháme v poměru 1: 2 – 1:3 bez úpravy předstihu. Jediné na čem se to pozná je o malinko horší start auta a pak na peněžence.

Další odpovědi
Bedy

No nic jsem nenašel, možná někdo bude úspěšnější.
Nevím jak je to se zárkou u přestavby, ale pokud si koupíte Škodovku, tak si myslím, že problémy nebudou… ale čistě můj osobní názor…

cochee

Mosoj: o předstih jde taky, ale patří k tomu mimo to speciální vstřikovací jednotka, která přimazává ventily. S touto jednotkou není třeba míchat E85 s benzínem a vyjde to ještě levněji. Mimochodem ten předstih se dá nechat i v originálním nastavení, protože E85 má vyšší oktanové číslo než předepsaný benzín, a tak je originální předstih (pro benzín) při použití E85 zbytečně „volný“, dal by se „přitáhnout,“ ale motoru to nevadí.