loruen

Prodává se u nás svým složením podobné alkoholické pití jako byla Mixela?

Odpovědi
cochee

No co obsahovala Mixela se asi nedá dohledat, jen někde v nějaké diskuzi někdo naťukl, že by to mohla být namíchaná vodka s džusem. Je-li tomu tak, pak se mrkni na sérii „Božkov Mixer,“ jsou to míchačky ve 250 ml plechovkách jako energeťáky, Mixer Tuzemský & Cola, Mixer Vodka & Grapefruit a Mixer Gin & Tonic, to je tak první, co mě napadlo. Pak byl ještě „Beton,“ namíchaný becher s tonikem, ale to už jsem dlouho neviděl, tak nevím, jestli se to ještě vyrábí.

mojitek

Mixela byl míchaný nápoj v lahvi-jednalo se o vodku pochybný kvality s „pomerančovým džusem“(doslova v uvozovkách) s mírnou příchutí citronového koncentrátu. Zkrátím to-byl to bolehlav. Jinak vodka s džusem je cocktail Screwdriver(čili šroubovák) ,za komančů to tady bylo uváděno pod názvem Sputnik.Ovšem originální cocktail Screwdriver se má správně připravovat z čerstvě vymačkaného pomeranče a vodky.Má to asi stokrát lepší chuť než z džusu z krabice,ale 99 % barmanů to ani neví a ani neprovozuje,bo­hužel. Pokud do tohoto drinku přidáte šplouch italského likéru Galliano,vytvoříte cocktail Harvey Wallbanger