comando2

prodal jsem auto,ale kupujicí mi vyhrozuje ze me da k soudu!

4.9.2012 jsem prodal auto..ale tedkom mi pise a vyhrozuje kupujici soudem..ze se zakona muze odstoupit od smlouvy do pul roku .. je to pravda? ja cetl ze se smlouvy muze odstoupit do 14 dnu… ja sam to auto koupil v breznu. ale jelikoz jedu do ciziny tak jsem ho prodal.a že se tento tyden za mnou stavi se svymi pravniky..co mam delat?

Nejlepší odpověď
ondraskovy

a ty nevíš co máš v kupní smlouvě napsané ?:O :/
Doplňuji:
Koupě ojetého auta od individuálního prodejce: nejedná se o vztah podnikatel – spotřebitel, jde o rovnoprávný vztah dvou osob, kupujícího a prodávajícího, není tedy možné uplatnit právní úpravu ochrany spotřebitele. Prodávající v tomto případě odpovídá za vady, které existovaly při převzetí auta a na které nebyl kupující upozorněn. Pokud dodatečně vyjde najevo jiná vada, je na kupujícím, aby prokázal, že existovala již v době převzetí auta. Podle zákona prodávající musí informovat o vadách, které jsou mu známé. Vyjde-li najevo vada, na kterou jste nebyli upozorněni, máte nárok na přiměřenou slevu. V případě vady, která činí vůz neupotřebitelným, můžete od smlouvy odstoupit. Reklamovat lze do 6 měsíců od převzetí vozu a to bez zbytečného odkladu. Stejně tak máte právo do půl roku od smlouvy odstoupit, pokud jste byli prodávajícím ujištěni o kvalitě auta či o tom, že nemá žádné vady, a ty se pak projevily.

Další odpovědi
mosoj

Těžko říci. Jenom vy víte jak zní kupní smlouva.
Navíc kupující zřejmě hřeší na povinné zdanění prodeje.
Výňatek ze zákona o daních z příkmu :

  1. příjmy z prodeje movitých věcí. Osvobození se nevztahuje na příjmy z

    prodeje motorových vozidel, letadel a lodí, nepřesahuje-li doba mezi

    nabytím a prodejem dobu jednoho roku. Osvobození se nevztahuje rovněž

    na příjmy z prodeje movitých věcí, včetně příjmů z prodeje movitých

    věcí uvedených v odstavci 1 písm. g), pokud jsou nebo byly zahrnuty do

    obchodního majetku pro výkon podnikatelské a jiné samostatné výdělečné

    činnosti poplatníka, a to do pěti let od jejich vyřazení z obchodního

    majetku,

cukrar

comando, klidně mu sdělte, že se Vy i Váš právník těší na soud. Proto je zbytečné, aby za Vámi jezdil s právníky. Sejdete se u soudu.
Víte jak to dopadne?

Reuef

do 14 dnu muze odstoupit od smlouvy jen tehdy pokud koupil zbozi pres internet nebo v miste, kde prodavajici nesidli – typicky podomni prodejci akce s obedem atd…ale urcite na to nema pul roku