celie

Prodají nezletilému ovocné pivo nebo birel?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
anonym

ne

Pokud neobsahuje alkohol, ano, jinak má smůlu a prodejce může dostat pokutu nebo zákaz činnosti.
-
Provozovateli – fyzické osobě může být uložena sankce ve formě pokuty do 50 000,– Kč nebo zákazu činnosti až na dobu 2 let. Provozovateli – právnické osobě lze uložit pokutu do 500 000,– Kč nebo zákaz činnosti až na dobu 2 let. Přestupku se pak dopustí ten, kdo (mimo jiné): prodá výrobek podobný alkoholickému nápoji ve formě hračky – za to je pokuta do 1000,– Kč, nebo prodá alkoholický nápoj v zařízení nebo na akcích určených osobám mladším 18 let – zde hrozí pokuta do 20 000,– Kč

Zdroj: http://www.gas­troprofesor.cz/cla­nek/alko-napoje

Další odpovědi
beer

ne

Ovocné pivo je stále pivo s obsahem alkoholu, postih prodávajícího může být proto citelný a byl by velmi hloupý, kdyby prodal..

danyy

záleží na prodavačce

Doplňuji:
Stačí jít do večerky a uvidíte zázraky :D

Bedy

ne

Ne, je to alkoholický nápoj, takže NE.
Do jistých večerek k jistým občanům bych nechodil, kdo ví jak to všechno skladují – mám obavu aby to nebylo zkažené nebo jinak závadné.
U těch jistých občanů potraviny určitě nekupovat!

marci1

ne

Doplňuji:
Neměli by. Ovocné pivo obsahuje 2 promile alkoholu a Birell ( i když je nealkoholické ) 0,5.

HugoCharles

ne