Avatar uživatele
anonym

Prodají mi Birell, když je mi 15?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? tatanka, jirka F před 3234 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Ne. Až Ti bude 18 let.
Předchozí odpovědi na toto téma : http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=birell

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
NeřeknuCZ

Záleží jak kdo. Když jde někomu o zisk, tak ti prodá všechno. Když jsme tento rok byli na školním výletě, tak ho prodali i naším nevychovaným a nezodpovědným spolužákům kterým je teprve 13,14 let …

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
jirka F

myslíš alkoholický nebo nealkoholický nealkoholický ti prodaj určitě ale alkoholický to by se ten prodavač musel zeptat rodičů jestli za tebe rodiče ručí A KDYŽ BUDOU SOUHLASIT TAK JO ALE JINAK NE

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

mám 55 let a automatická pokladna v Tescu mi odmítla prodat 2 láhve velmi levného 10st piva, jen za přítomnosti asistentky, blbé kozy bez matury…no poděkoval jsem, nechal nákup stát a šel jinde, hezky přístup k zákazníkovi, co říkáte…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
orange07

Ano, birella pod 18 let by ti prodat měli. Birell totiž obsahuje míň jak 0,5 % alkoholu, tudíž se považuje jako nalkoholické, a prodat ti ho můžou. Pokud ale pivo, nebo jiný nápoj, obsahuje víc jak 0,5 % alkoholu, už je alkoholické, a prodat ti ho pod 18 let nemůžou. Obchod ti to třeba taky prodat nemusí, ale ne z důvodu, že je to alkoholické pivo. Pokud ti to obchod prodat i tak nechce, tak s tím nic nenaděláš, protože podle zákona ti obchod nemusí svoje věci prodat.

Nový příspěvek