Avatar uživatele
Pokročilý

Pročítám si školní řád a narazil jsem na bod kterému nerozumím, co to znamená?

Ahoj, pročítal jsem si školní řád, protože v pondělí nastupuji na střední školu a narazil jsem na bod "Žáci nesmějí bez povolení ředitele školy uzavírat během školního roku dohody o provedení práce."
To jako znamená že nemůžu mít brigádu ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Muzes, ale nesmi byt na dohodu o provedeni prace. Muze byt na normalni pracovni smlouvu nebo smlouvu o dilo...


Avatar uživatele
Bronzový

No, pokud je to tam skutečně napsáno TAKTO. Tak uzavři dohodu o pracovní činnosti :-D. Není to tak výhodné ale brigády se na to často (tzn. ne vždy, něco si o tom přečti) dělají.

Tady si to dovedu vysvětlit jenom tak, že bys měl třeba placenou praxi (i když to jsem měl taky a normálně jsem chodil do práce tak nevím...). Na Tvém místě bych dlabal na tuto formulku a normálně makal, jestli tedy chceš, jen se s tím moc nechlubil.


Avatar uživatele
Pokročilý

Jen reaguji na Setapoucha.Jen pozor,,smlouva o dílo", je dnes nazýváná ,,dohoda o provedení práce". Je to samé. Jinak nechápu, o jaké dílo by se jednalo? Jedině, že by jsi byl na Umělecké škole a dělal by jsi nějaké umění(dílo), pak ano..

Nejlépe se optat přímo ředitele, co je tím míněno. A pak už se ho neptat, kde není žalobce není soudce. Jinak co oko nevidí, srdce nebolí.
Jinak ji neuzavírej a nebude to pro tebe platit, nebo se domluv, aby se ta smlouva tak jmenovala, stačí tam napsat Smlouva o vykonané práci. Nebo něco jiného a ne ten název? Je to přece jen o slovech.

To samé, matka, řekne dceři. Nesmíš se kamarádit s Honzou. Tak dcera se s ním dohodla , že mu bude říkat Jan, nebo jiným jménem třeba David. A když se matka ptala s kým dcera kamarádí, tak odpověděla s Janem, nebo Davidem. A co? Přece matka řekla s Honzou, ne?


Avatar uživatele
Registrovaný

Hry se slovy jsou podstatou právní činy. Jeden typ smlouvy se nazývá dohoda o provedení práce vlastně nepracuješ na hodinu ale na objem práce. Jinak normální práci nebo správně vytvořenou (pro tebe výhodnou)smlouvu omezovanou časem můžeš klidně mít.


Avatar uživatele
Stříbrný

Takhle napsáno to vypadá, že nesmíte uzavírat DPP.
Ale odhaduji, že si škola nepřeje, aby studenti
vedle studia pracovali (řada studentů pak chodí
spíše do práce a má vysoké absence).

@Klob:
DPP a DPČ jsou dohody
o pracích konaných mimo pracovní poměr,
uzavírají se podle zákoníku práce.

Smlouva o dílo je něco jiného,
uzavírá se podle občanského zákoníku
(neřídí se zákoníkem práce).
Doplňuji:
Viz
Smlouva o dílo v NOZ (§ 2586 a následující):
http://www.podnikatel.cz/…

Smlouva o dílo podle NOZ – vzor ke stažení (formát PDF, 102 kB):
http://i.iinfo.cz/…


Avatar uživatele
Zlatý

Školní řád platí jen ve škole:-)))

Je to divné ustanovení, ale tu dohodu nemůžeš uzavřít jen v době školy, co děláš po škole, tak o tom může být panu řediteli prdlajs:-)))

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Stříbrný

ivzez

Myslím si, že pokud nebudete mít vysoké absence a/nebo výrazné prospěchové problémy, nebude ředitel brigádám bránit.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 669
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.