pusinka50

Pročetla jsem zde všechny rady o hubnutí. Popište prosím kombinace jídel v oddělené stravě, kytičky a zvířatka znovu

Jsem asi Tupoun. Taky potřebuji shodit, tuk přibyl díky nemoci štítné žlázy, něco po lécích a něco jen tak večerním přežíráním. Už 2× jsem jedla malé porce bez příloh+zeleni­nu+ovoce, kalorické tabulky mám vytištěné. Každý den lítala se psem, 2× týdně 20 min cvičení hlavně na břicho =4 kg dole/měsíc, další měsíc normál stravovací režim + 4 kg zpět. Nemusíte psát recepty, ale kombinace konkrétních potravin dělené stravy. Suchý chleba s paprikou, kterou syrovou nejím, čili celozrn. chleba či kaiserku s čím, jen s rajským či okurkou? Čočku samotnou s okurkou, maso s čím, vejce s čím, sýr či šunka s čím, jen se zeleninou? Jsem spíš sýrová a tvarohová. Týden jsem jedla tukožroutskou polívku+zeleni­nu+ovoce, v závěru k tomu hovězí kližku. Místo proklamovaných 4–7 kg jsem shodila jen 1,5 kg, což je sice až moc za týden, ale doufala jsem přece jen ve víc. Budu moc vděčná za konkrétní kombinace, já si pořád ty kytiky a zvířátka pletu, nemám inspiraci. Jsem Sova. Četla jsem, že každodenní cvičení ne, že si svaly musí odpočinout, aby se hublo. Nemám ale čas ani cvičit 3× týdně 45 min.
Doplňuji:
Briketko, přibrala jsem hlavně po lékách a pak dílo zkázy dokonala štítná žláza a kortikoidy na zánět tlustého střeva. Zajímám se o zdravou výživu, jen mi není jasné, jak udělat očistu těla, tedy mimo klystýru a různých projímadel a jak ho zbavit případné kyselosti, která může také způsobit nemožnost zhubnout? Poradíš? Nebo někdo jiný?

Nejlepší odpověď
quentos

maso a vejce jdou dohromady pouze se zeleninou (resp. houbami), případně ještě s mléčnými produkty, vejci a olivami. A naopak – mléčné produkty pouze se zeleninou, případně masem.
Obilné produkty lze kombinovat jen se zeleninou (resp. houbami), nebo ovocem (zdůrazňuji ČÁRKU před nebo – poměr vylučovací, tj. BUĎ zeleninou, NEBO ovocem).
Ovoce lze kombinovat pouze s obilnými produkty, totéž platí i pro mandle a pistáciové ořechy. Je lépe jíst méně cizokrajného ovoce (výjimkou je zimní období, kdy neroste ani ovoce domácí, tudíž konzumace vyjde nastejno jako konzumace cizokrajného).

Pokud chceme jíst skupinu potravin, kterou nelze kombinovat se skupinou, kterou jsme právě pozřeli, je nutno vyčkat minimálně tři hodiny.

Lépe jíst méně, ale častěji (tříhodinové mezery jsou ideální). Vstáváme-li v 7.00, první jídlo radno jíst až v 9.00 (obecně tedy dvě hodiny po probuzení); míváme-li po ránu hlad, 8.00 už je tolerovatelná hranice, první hodinu však je důležité přijímat jen tekutiny. Poslední jídlo maximálně v 21.00.
Nekonzumovat paštiky, konzervy, uzeniny, omezit tuky (preferovat rostlinné).

Zdrojem výše uvedeného jsou rady středočeského léčitele Kafky, na půl cesty mezi Prahou a Plzní. Můžu říci, že po celou dobu (cca půl roku), co jsem se výše uvedenými radami řídil, jsem zhubl, nepřibíral a hlavně – nechytl sebemenší nemoc.
Na závěr rada Harveyho Diamonda, zcela nezávislá na výše uvedeném léčiteli: „Není jenom důležité, co jíme – důležité je i kdy jíme a jak jsou jídla sestavená.“

Snad jsem na nic nezapomněl ;{)>

Další odpovědi
briketka10

http://jakzhub­nout.com/dele­na-strava/

tady máte jeden odkaz kde je konkrétně popsáno co je dělená strava a dvě ukázky..

ještě bych chtěla říct, že zhubnutí 2kg je nic člověk kdyby si udělal pořádnou očistu, tak by se až divil, kolik toho má ve střevech ? tak až budete jásat, že jste zhubla 1,5 kg za týden není to zdaleka pravda záleží i na tom kolik vypijete vody apod. váha kolísá ze dne na den..
Doplňuji:
chápu, že po lécích, ale to přejídání a různé pojídání jak jste přiznala je taky příčinou nebo ne ? to udělá jo-jo efekt, týden jíst to, další zas ono, taky trpím chron.zánětem tl. střeva ale už mám vytipovaný potraviny co smím a nesmím, nejsem tak vybíravá v jídle, proto, jsem hubená..držela bych se těch menších, ale výživných porcí na kyselost jsou pastilky, cvičit, ale pravidelně víc už neporadím..

terry

Očistou těla se moc nezhubne. Tělo se vyčistí – to je pro tělo moc dobré, ale hubnutí znamená redukovat tukovoui tkáň.
O tom jsem psala minule.
Co se týče očisty těla, to lze prpvést několik způsoby, ne pouze klystýrem či projímadly.
Třeba vláknina, nerozpustná, pravidelně a dlouhodobě půdobí na střeva jako kartáčeka průběžně je čistí.
Těla se také čistí pravidelným půstem.
Zase, je mnoho druhů půstu a není dobře se jej plést s hladovkou.

Toto je na rozhovor, ne na pouhou otátku a odpověď. A to z toho důvodu, že píšeš o lécích a štítné žláze.

Co se týče každodenního cvičení. Tělo si nemusí odpočinout, pokud se to nepřehání a tělo je zvyklé.
A také – rekuje se až po min 20 min. Takže 1/2 hod denně je málo. Je potřeba dostat tělo do určité tepové frekvence, ta záleží na věku atd. a v té se udržet cop nejdéle, aspoň 45 – 60 min. To spaluje tuky.

venkovan

No nic ve zlém, ale to co tu čtu je na psychiatra. Plácáš jednu dietu přes druhou, a ještě k tomu chceš během několika týdnů zhubnout.
Podle mne jediná rozumná rada je jít k dietologovi a nechat se změřit, a potom dodržovat co se dodržovat má. Od jídla až po pohyb.
Hubnutí, respektive udržení přiměřeného poměru mezi objemem svalů a tuků je celoživotní řehole, ne akce na několik měsíců. A amatérsky hubnout – to je cesta k dalším nemoce a na zbohatnutí prodejců „super diet“.

Meropa

Tak a teď si hraji na normálního (paranoidního) uživatele odpovědí.cz:
Hlavně nehladov, chceš aby z tebe byla anorektička?!
Pokud máš nějakou nemoc navštiv lékaře, tady nevíme co ti je a těžko to zjistíme.
Pokud máš pocit že musíš hubnout, urychleně jdi k psychiatrovi a psychologovi nebo si ublížíš.
K hubnutí je důležitý pohyb!!
Tlustí lidé jsou úžasní!!! a lepší než vychrtliny o které se člověk může píchnout!
A poslední rada: preventivně si zopakuj češtinu :D,