žolik

proč zůstávají vrany,když se říka že kde jsou vrány je zima.

Nejlepší odpověď
www

U nás zůstávají vrány, zejména vrána šedivka. Zimu přinášejí havrani, ale říkají jim mnozí „vrány“, neboť považují vránu za samici havrana:-D

Další odpovědi
arygnoc

já vránu neviděl, ani nepamatuji.

asi myslíte havrany.

jste na omylu, nezůstávájí tady, to jsou zdejší havrani. ti v zimě odletí jižněji a k nám zase přiletí havrani, kteří v létě žijí severněji.

tak se vám zdá, že jsou tady stále (ti samí), ale to je omyl.