BEAES

Proč zrovna plyšový medvídek?

Proč není nejoblíbenější plyšovou hračkou třeba myš, kočička, či pejsek? Víte??
Doplňuji:
Hanulka to má správně, to je medvídkův příběh!

Nejlepší odpověď
hanulka11

Bylo to v roce 1903, kdy si majitel obchodu s hračkami Morris Michton přečetl v novinách článek o tehdejším presidentu USA Theodoru Rooseveltovi, který byl zrovna na oficiální návštěvě státu Mississippi. Hostitelé pozvali presidenta na lov medvědů, při kterém měli novináři možnost vyfotografovat jej, jak střílí na medvědí mládě. President striktně odmítl tuto nabídku a rozhořčeně opustil Mississippi. Tato příhoda dojala Michtona tak, že článek vystřihl a vložil do výlohy, kde měl plyšového mědvídka, kterého zrovna dovezl z Lipského veletrhu a na výlohu velkým písmem napsal „Teddy Roosevelt – ochránce medvídků“. Zájem o medvídky okamžitě stoupl tak, že Michton zahájil jejich výrobu přímo v USA pod značkou Ideal Toys (ideální hračky). Později požádal presidenta o svolení, zda může používat jeho domácké jméno. President Roosevelt nevěřil, že by se mohla hračka jmenovat po něm a proto souhlasil pod podmínkou, že jméno nebude registrováno a že všichni výrobci medvídků jej mohou používat.
Doplňuji:
Huráááááááááá­ááááááááááááá­áááááá, děkuji

Zdroj: http://www.antik-kant.cz/porad­na/poradce/ted­dy.html

Další odpovědi
Miroslavst

Domnívám se, že ten medvídek odpovídá tvarům člověka. Dvě ruce, dvě nohy, hlava. Sedí, stojí. Kdežto myš, kočička nebo pejsek vypadají pouze jako zvířátka.
Malé dítě a nebo i velké si s medvídkem může víc rozumět než se zvířátkem, jelikož ten medvídek tvarem člověka-malého dítěte mu rozumí.

verka

Napadlo mě, že možná si kluci taky chtěli hrát a panenka tak byla nahrazena medvídkem. Mám jich asi třicet a to nejsem kluk.

Michal Kole

Já mám plyšového ufounka a říkám mu E.T.

http://foto-ufouneket.zde.cz

Ella

mým nejoblíbenějším plyšákem byla myš, no myšák, ale taky měl ruce a nohy… a po mých dětských letech už vypadá hodně staře, roztrhaně a chybí mu oko, které jsem mu kdysi domalovala fixou, ale nějak se ho nemůžu zbavit… nedokážu tu hračku prostě jen tak vyhodit. =)