Avatar uživatele
BEAES

Proč zrovna plyšový medvídek?

Proč není nejoblíbenější plyšovou hračkou třeba myš, kočička, či pejsek? Víte??
Doplňuji:
Hanulka to má správně, to je medvídkův příběh!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: BEAES

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? Miroslavst, anonym, Andy.vlk, hanulka11 před 4903 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

Bylo to v roce 1903, kdy si majitel obchodu s hračkami Morris Michton přečetl v novinách článek o tehdejším presidentu USA Theodoru Rooseveltovi, který byl zrovna na oficiální návštěvě státu Mississippi. Hostitelé pozvali presidenta na lov medvědů, při kterém měli novináři možnost vyfotografovat jej, jak střílí na medvědí mládě. President striktně odmítl tuto nabídku a rozhořčeně opustil Mississippi. Tato příhoda dojala Michtona tak, že článek vystřihl a vložil do výlohy, kde měl plyšového mědvídka, kterého zrovna dovezl z Lipského veletrhu a na výlohu velkým písmem napsal „Teddy Roosevelt – ochránce medvídků“. Zájem o medvídky okamžitě stoupl tak, že Michton zahájil jejich výrobu přímo v USA pod značkou Ideal Toys (ideální hračky). Později požádal presidenta o svolení, zda může používat jeho domácké jméno. President Roosevelt nevěřil, že by se mohla hračka jmenovat po něm a proto souhlasil pod podmínkou, že jméno nebude registrováno a že všichni výrobci medvídků jej mohou používat.
Doplňuji:
Huráááááááááá­ááááááááááááá­áááááá, děkuji

Zdroj: http://www.antik-kant.cz/porad­na/poradce/ted­dy.html

Upravil/a: hanulka11

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Miroslavst

Domnívám se, že ten medvídek odpovídá tvarům člověka. Dvě ruce, dvě nohy, hlava. Sedí, stojí. Kdežto myš, kočička nebo pejsek vypadají pouze jako zvířátka.
Malé dítě a nebo i velké si s medvídkem může víc rozumět než se zvířátkem, jelikož ten medvídek tvarem člověka-malého dítěte mu rozumí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
verka

Napadlo mě, že možná si kluci taky chtěli hrát a panenka tak byla nahrazena medvídkem. Mám jich asi třicet a to nejsem kluk.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal Kole

Já mám plyšového ufounka a říkám mu E.T.

http://foto-ufouneket.zde.cz

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ella

mým nejoblíbenějším plyšákem byla myš, no myšák, ale taky měl ruce a nohy… a po mých dětských letech už vypadá hodně staře, roztrhaně a chybí mu oko, které jsem mu kdysi domalovala fixou, ale nějak se ho nemůžu zbavit… nedokážu tu hračku prostě jen tak vyhodit. =)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek