Fildas

Proč zrovna GreenScreen?

Vždy mě zajímalo proč se používá zelené pozadí pro dodělání prostředí ve filmech, proč zrovna zelená? Proč ne jiná barva?

Odpovědi
MacChill

občas se používá ještě modrá- je to proto, že zelená je dost výrazná a kontrastní ke všem ostatním barvám.

Bedy

Mimo zelené se používá i modrá. Používá se to proto, aby se daný klip nemusel dělat v onom prostředí nebo třeba aby za nim nemusela stát veliká obrazovka (v případě předpovědi počasí nebo Událostí třeba). tam jde o princip, když se najde ona barva (třeba ta zelená), tak se označí za průhlednou a hodí se tma za to nějaký obrázek či animace.

fandosaurus

Slyšl sem že je to proto že herci na sobě nemají nic takového takže nesplívají.. Jde hlavně o kontrast