ostravak

proč zpomaluji běžci při dobíhání do cíle

při sledován v televizi sportovních přenosů mám dojem,že běžci těšně před cílem zpomaluji-je to jenom klam v televizi?,
Doplňuji:
souhlasím před cílem finišují,ale otázka nebyla zodpovězena PROČ připohledu na TV to vyopadá,že zpomalují ???

Nejlepší odpověď
nula

Předpokládám,že máte na mysli poslední metry před cílem. Tam bych to viděl na záměrně zpomalený záběr, aby divák lépe zaregistroval pořadí běžců probíhajících cílem. Mělo by se jednat spíše o krátké tratě,kde je průběh cílem vyrovnanější než třeba u maratonu-tam při průběhu cílem u jednotlivých(od­dělených) závodníků jsem toto nepozoroval.

Další odpovědi
Dandi

Řekl bych, že spíše jakoby doskakují do cíle. Nesníží moc rychlost, ale když už nejsou síly…

Lencis

Řekla bych, že jde opravdu jen o klam… běžci v cílové rovince naopak nasazují tempo maximální. Vyjímkou může být situace, kdy se někomu povede „utéct“ natolik, že je n cílové rovince sólo a zpomalí aby si vychutnal vítězství.

pepee32

vyčerpáním a vítězové, protože si chtěj nechat síly na oslavu

Attack-design

protože je to oprvadu klam, stejně jako když mrkneš na jedoucí auto – kola se mu točí pozpátku