Proč znovuobjevení měst Herculaneum, Stable, Oplontis, způsobilo v Evropě šok?

jak tyto města zanikla?

Nejlepší odpověď
vrtula

To jsou města? Já myslel, že to jsou nějaké exotické choroby.

Další odpovědi
Miroslavst

Archeologické výzkumy zde odhalily množství domů bohatých obyvatel, dvoje lázně, baziliku, několik chrámů a divadlo. Důvod, proč obyvatelé neopustili město a téměř všichni zahynuli, byl podle posledních výzkumů ten, že město zasáhly v noci a velkou rychlostí horké toxické plyny o teplotě 400° až 500°C (tzv. pyroklastická vlna), jejichž obrovský výron doprovázel o něco později vlastní výbuch sopky (zhruba ve 13 hodin odpoledne) a obyvatelé nestačili utéct.

anonym

Ano,byla zničena spolu s Pompejemi,tady píší,že ten šok kulturní byl ve způsobu života obyvatel.

Zdroj: http://italie­.slantour.cz/in­formace/zajima­vosti/italie/pom­peje-a-herculaneum

hanulka11

tato města zanikla s Pompejemi
Doplňuji:
Archeolog Giuseppe Fiorelli přišel v průběhu vykopávek s nápadem vyplnit dutiny lidských pozůstatků sádrou, což vedlo k získání věrných podob Pompejanů, kteří nestihli utéct a výraz zděšení je jasně viditelný v jejich tvářích. Pohled na tyto odlitky je šokujícím a velmi hlubokým zážitkem. Forum, lázně, mnoho domů a vil bylo překvapivě dobře zachováno. V blízkosti města byl nalezen i hotel. Pompeje jsou jediné starověké město, jehož topografie nebyla změněna a tudíž jej můžeme vidět tak, jak bylo postaveno původně. Ulice byly rovné, tvořily pravoúhlou mřížku, byly dlážděny mnohostěnnými kameny a po obou stranách lemovány obchody.

http://italie­.slantour.cz/in­formace/zajima­vosti/italie/pom­peje-a-herculaneum