bolak

Proč zní v telefonu hlas tak jako synteticky?

Třeba v televizi ty lidi mluvěj přirozeně, jako kdyby ta osoba byla hned vedle a uhlíkový mikrofony snad v nokiích nejsou, nebo ne?

Odpovědi
mosoj

Co můžeš chtít od pidireproduktoru.
Doplňuji:
Ať je jeho princip jakýkoliv , chybí rezonanční skříň.

led

Hlavnou úlohou telefonu je prenos hlasu. To nevyžaduje veľký frekvenčný rozsah. Preto sa aj takému nefarebnému plochému zvuku hovorí telefónny.
zvyšok v diskusii.

rigormortis

Jelikož konverze datového toku je tak velká, že prakticky schází obrovské množství zvuku.

led

Je to technológiou telefónov – zúžené frekvenčné pásmo zvuku, pre rozlíšenie hlasu nie je potrebné tak široké pásmo. Hudba v mobile má širšie pásmo, ak porovnáte minireproduktorček mobilu (zúžené pásmo) so sluchátkami (rozšírené pásmo) spoznáte rozdiel, preto na počúvanie hudby je lepšie použiť sluchátka so širším frekvenčným pásmom (nie tie lacné šmejdy za pár halierov)

bolak

mosoj: Takže je to čistě telefonem? nejde o to že by bylo užší frekvenční pásmo nebo něco podobnýho? Ale jestli je to reproduktorem, tak proč písničky z rádia jsou slyšet normálně čistě a né jako z telefonu?