Avatar uživatele
mosoj

Proč zkouší TV NOVA pozemní kódované vysílání ?

To se bude za vysílání stanic TV NOVA platit, jako v Rakousku při zavedení DVBT 2 ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, suaeda, zzzlatokopka před 3256 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zzzlatokopka

I to je možné, za archiv si nova účtuje nemalé poplatky, myslím to vayo.
Prima to má zadarmo, ČT taky.

Osobně ale neznám nikoho, kdo by byl ochoten za Novu platit:-DD Možná si to na Nově nemyslí, a jsou přesvědčení, že poptávka bude:-DD

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
lexx

V zoufalé snaze získat další poplatky, spíš hřeb do rakve to bude…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
beer

Zkouší to i Prima a to zejména z technických důvodů, vyjímám:

"… v pozemním televizním vysílání dorazilo do Česka vůbec poprvé Ultra HD, či chcete-li 4K rozlišení, které bylo kódováno ve formátu MPEG 4. Nyní ČRa začínají zkoušet nástupnický kodek HEVC, který je při kódování téměř dvojnásobně účinnější.

Při využití nástupnického kodeku HEVC je již dnes možné dosáhnout 60% úspory bitového toku a v budoucnosti to může být až 75 % oproti nyní užívanému MPEG 2. To znamená, že v budoucnu budeme moci vysílat až tři programy v Ultra HDTV, nebo deset HDTV programů v jednom DVB-T2 multiplexu. V případě standardního rozlišení bychom mohli vysílat až 40 programů v porovnání s osmi programy, které dnes vysíláme v jedné DVB-T síti s kodekem MPEG-2,“ uvedl Michal Bureš, který v ČRa vede skupinu pro testování Ultra HDTV."

Zdroj: http://techne­t.idnes.cz/dvb-t2-a-mpeg4-nebo-hevc-0uj-/digitv.aspx?c=A140708­_131827_digit­v_vse

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?www Nahlásit

Avatar uživatele
klob1

Je to jen otázka poměru nabídka vs. poptávka. Když to někdo bude sledovat, oni budou účtovat. Když o to nebude zájem, tak oni to účtovat nebudou.
Je to jako se vším. Ať se vezme. Za chvilku budeš platit úplně za vše, ani co potřebovat nebudeš.
Můj názor je ohledně života a technologii. Měl zůstat i obyčejný Analogový signál. Protože v případě nouze katastrof země a vesmíru, by se dal využívat. U něčeho Digitální a u něčeho Analogový. Bezplatný, jako i v nouzi.
Myslím, že žít se dá i bez sledování TV a všeho, co vysílají. Tedy mimo třeba nějakých důležitých nouzových vysílání.
On se nějaký Hecker do toho dostane, že? A bude zase pohoda třeba. Haha.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
gecco

Zzzlatokopko – osobně znám velmi málo lidí, kteří jsou ochotni platit za jakoukoli komerční TV – snad ještě tak PrimaZoom (z našich TV)…
😉

před 3256 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzlatokopka

No mě štve i to platit ČT, já jsem strašná držgrešle:-DDD

před 3256 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek