mily

Proč žije krtek pod zemí?

Před chvílí mě napadla otázka,proč krtek žije pod zemí.Nevíte to někdo?Našla jsem jen,že ve své noře přezimuje a že zrak nemá moc vyvinutý.Nemá rád světlo,nebo proč?

Nejlepší odpověď
atriplex

Každý živý organismus se snaží přežít, rozmnožit se a udržet druh. Aby organismus mohl žít, potřebuje prostor k životu a stravu. Předchůdce krtka zjistil, že pod zemí je plno potravy, kterou nikdo nežere, nikdo tam nežije, takže je tam volno. Proto se prakrtek začal pohybovat pod zemi,kde nacházel potrvavu, rozmnožoval se. Tím, že to bylo před relativně krátkou dobou, má stále krtek vyvinutý zrak, ikdyž už to není nic moc. Za několik stovek tisíc let, krtek zcela oslepne, protože pod zemí není zrak třeba. To je evoluce. Světlo nená rád proto, protože to není jeho přirozený prostor. Stejně i ty nemáš ráda tmu, protože člověk je tvor denní.

Další odpovědi
anonym

Proč? Proč ptáci létají?
Evoluce.