Pecudka

Proč zhořkne cibule?

Někdy se mi stane, že v zeleninovém salátě mi zhořkne cibule, co dělám špatně? Zrovna dnes jsme měli hořký zeleninový salát k večeři ☹

Nejlepší odpověď
hanulka11

cibule zhořkne ,když se s trouhá jinak ne

Další odpovědi
Sůwa

Já cibuli spařuji vařící vodou, pokud už nebude dál tepelně upravovaná a nikdy mi nezhořkla. Dokonce když nemám čas nechat salát rozležet, dám cibuli do hrnkum zaleju vroucí vodou a teprve po chvíli zcedím. Dělám to i do bramborového salátu.

pokazdejinak

mě tedy cibule zhořkla zatím pouze když jsem jí spálila… tak to asi nebude ono :)
syrová třeba už nebyla úplně čerstvá a nebo to, co napsala hanulka