Proč ženy v Rakousku a Velké Británii chodí do důchodu už od šedesáti, zatímco v Irsku až od 66 – 68 let?

Viz tabulka – Česká správa sociálního zabezpečení
zde: http://www.cssz­.cz/cz/evropska-unie/duchodove-pojisteni/duchodovy-vek-ve-statech-eu.htm

66 – 68 to znamená, že 66 je předčasný důchod, jinak tam chodí až v 68 letech? Nejsou tam trochu workoholici?

Odpovědi
hapiky

Před krizí (2008) to bylo v Irsku dříve, ale větší problém je kolik dostávají důchodu. Takřka nejméně z vyspělých Evropských ekonomik. Platy před krizí byly stejné i větší než v VB. Stačilo mít do důchodu odpracovaných pět let, dnes musí mít deset let. Což je nejmíň z celé EU. Je běžné, že kdo má práci, dělá pořád, dokud to jde. Základní důchod je téměř stejný jako sociální.

Drap

Je to pouze z těch důvodů, že každá země má jiné důchodové předpisy.