Avatar uživatele
Frogman

Proč žena na svatbě stojí vpravo, a v posteli spí vlevo?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? anonym, JájsemRaibek před 2731 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Mc Merkurion

…to s tou postelí je nařízeno? že jsem doteď vo tom neslyšel, tím pádem (dokud neuvedeš zdroj) nemá otázka jako celek smysl…

…vpravo stojí pravděpodobně proto, že vlevo měli dřív muži meč…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
JájsemRaibek

A proč je mužovo poslední slovo Ano? :DDDD
http://iphone­mania.mobilma­nia.cz/files/shut­terstock_48567988-kopie.jpg

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Cenobita

Muž při chůzi vždy ženu vodí vpravo, je to proto, že většina můžu praváku ji pak lépe při chůzi naviguje a manipuluje. Dnes se už většinou páry nedrží (tedy např. v tanečních ano), ale pokud se drží tak ji muž vede („Dafné, už mne zase vedete!“ 🙂

V posteli je to také praktické, protože pokud se má na vedle ležící bytost sáhnout jde to lépe pravou rukou než levou, na které si klidně můžeme ležet. Takže v posteli je to za účelem osahávání.

Výše uvedené je myšleno pro praváky, leváci si to jako menšina musí organizovat jinak aby si neleželi na šikovnější ruce 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Proč si myslíte, že žena spí vlevo?
Podle mne to není žádné pravidlo…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Na svatbě je to asi dané,ale já može žena spí ode mne vpravo,páč je to pro mě lepší.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Na svatbě a obecně ve společnosti je to zvyk, tomu kdo je po jeho pravici prokazuje muž úctu, je to čestné místo. V posteli si to zařídí každý jak mu vyhovuje 🙂 moje žena spávala vpravo ode mne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Čestné místo je po pravé straně. tedy i při svatebním obřadu.

Některé důvody pro spaní na určité straně postele, záleží na tom, jak se partneři dohodnou, najdete ve zdroji

http://www.stuf­fmomnevertoldy­ou.com/blogs/how-couples-choose-their-side-of-the-bed.htm

Záleží na postavení postele, na dohodě a dalších okolnostech atd.
Staré zvyky: je to strana, na které jste spali dříve, než jste začali sdílet lože.
Klaustrofobie: j strana dál od stěny, aby se zabránilo pocit být v pasti.
Koupelna : strana nebliže ke dveřím koupelny.
Ochranitelské: heterosexuální muži mají tendenci spát na straně postele nejblíže ke dveřím do ložnice kvůli ochraně svých manželek či přítelkyň.
Ranní ptáčata: kdo vstane dříve v průběhu dopoledne, spí na vnější straně.
Rodičovství: kdo vstává k dítěti, spí na vnější straně.
Bolest: můžete si vybrat stranu, která poskytuje méně bolesti.
Teplota: můžete si vybrat stranu, která je teplejší.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nuk nuk

To nevím, já jsem stála vlevo a spím napravo. Ani nevím, že existuje nějaké pravidlo, podle kterého by to mělo být naopak.
My jsme si prostě stoupli tak, jak to vyšlo a vedle té mé strany bylo pak víc ísta na dětskou postýlku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Frogman

Mc Merkurion, ivzez, já o tom taky neslyšel, ale plno známých tak to tak má. A v televizi jsem to taky tak viděl, nejednou.

No, Cenobita na to asi kápl.. :DD

JájsemRaibek, pěkný obrázek, pobavil. :DD

před 2731 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Nuk nuk

No jo, v televizi! V živottě jsou občas některé věci jinak.

před 2731 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Cenobita

jj je to z praktických důvodů, pokud spolu už nemají sex a nedotýkají se je jedno na které straně kdo leží, já vždy a se všemi děvami spal vždy napravo 🙂

před 2731 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek