Frogman

Proč žena na svatbě stojí vpravo, a v posteli spí vlevo?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

…to s tou postelí je nařízeno? že jsem doteď vo tom neslyšel, tím pádem (dokud neuvedeš zdroj) nemá otázka jako celek smysl…

…vpravo stojí pravděpodobně proto, že vlevo měli dřív muži meč…

Další odpovědi
JájsemRaibek

A proč je mužovo poslední slovo Ano? :DDDD
http://iphone­mania.mobilma­nia.cz/files/shut­terstock_48567988-kopie.jpg

Cenobita

Muž při chůzi vždy ženu vodí vpravo, je to proto, že většina můžu praváku ji pak lépe při chůzi naviguje a manipuluje. Dnes se už většinou páry nedrží (tedy např. v tanečních ano), ale pokud se drží tak ji muž vede („Dafné, už mne zase vedete!“ 🙂

V posteli je to také praktické, protože pokud se má na vedle ležící bytost sáhnout jde to lépe pravou rukou než levou, na které si klidně můžeme ležet. Takže v posteli je to za účelem osahávání.

Výše uvedené je myšleno pro praváky, leváci si to jako menšina musí organizovat jinak aby si neleželi na šikovnější ruce 🙂

ivzez

Proč si myslíte, že žena spí vlevo?
Podle mne to není žádné pravidlo…

anonym

Na svatbě je to asi dané,ale já može žena spí ode mne vpravo,páč je to pro mě lepší.

dubraro

Na svatbě a obecně ve společnosti je to zvyk, tomu kdo je po jeho pravici prokazuje muž úctu, je to čestné místo. V posteli si to zařídí každý jak mu vyhovuje 🙂 moje žena spávala vpravo ode mne.

anonym

Čestné místo je po pravé straně. tedy i při svatebním obřadu.

Některé důvody pro spaní na určité straně postele, záleží na tom, jak se partneři dohodnou, najdete ve zdroji

http://www.stuf­fmomnevertoldy­ou.com/blogs/how-couples-choose-their-side-of-the-bed.htm

Záleží na postavení postele, na dohodě a dalších okolnostech atd.
Staré zvyky: je to strana, na které jste spali dříve, než jste začali sdílet lože.
Klaustrofobie: j strana dál od stěny, aby se zabránilo pocit být v pasti.
Koupelna : strana nebliže ke dveřím koupelny.
Ochranitelské: heterosexuální muži mají tendenci spát na straně postele nejblíže ke dveřím do ložnice kvůli ochraně svých manželek či přítelkyň.
Ranní ptáčata: kdo vstane dříve v průběhu dopoledne, spí na vnější straně.
Rodičovství: kdo vstává k dítěti, spí na vnější straně.
Bolest: můžete si vybrat stranu, která poskytuje méně bolesti.
Teplota: můžete si vybrat stranu, která je teplejší.

Nuk nuk

To nevím, já jsem stála vlevo a spím napravo. Ani nevím, že existuje nějaké pravidlo, podle kterého by to mělo být naopak.
My jsme si prostě stoupli tak, jak to vyšlo a vedle té mé strany bylo pak víc ísta na dětskou postýlku.

Frogman

Mc Merkurion, ivzez, já o tom taky neslyšel, ale plno známých tak to tak má. A v televizi jsem to taky tak viděl, nejednou.

No, Cenobita na to asi kápl.. :DD

JájsemRaibek, pěkný obrázek, pobavil. :DD

Nuk nuk

No jo, v televizi! V živottě jsou občas některé věci jinak.

Cenobita

jj je to z praktických důvodů, pokud spolu už nemají sex a nedotýkají se je jedno na které straně kdo leží, já vždy a se všemi děvami spal vždy napravo 🙂