Proč zdražila kofola? Dnes jsem ji viděla dokonce za 27,90 ☹

Odpovědi
anonym

Tak to je levná,proto že u nás v krámě stojí 31,90Kč.

hanulka11

zdražovat bude postupně všechno

Lenny998

U nás jak vždy 25 kč!

venkovan

Nezdražuje se, ale upravují se ceny s ohledem na vstupní náklady, mzdové požadavky, daňové předpisy a udržitelnost na trhu.
O všeobecné celosvětové neúrodě, zvyšujících se cenách surovin se všeobecně ví.

jmhad

Cenu výrobku určují / většinou/ náklady na jeho výrobu.A velký podíl na těchto nákladech má doprava surovin k výrobě a pak výrobku do obchodů. A protože se kofola vyrábí až v Krnově,tedy skoro v Polsku,pak náklady na dopravu – pohonné hmoty,mýtné a třeba i zimní pneu – budou na ceny těchto reagovati a konečná cena v různých místech prodeje bude také různá.