annas

Proč září polární záře?

Eskymáci říkají: „Bůh se odebral na sever, když skončil svoji práci na Zemi.. A protože mu byla zima, rozdělal si oheň. Jeho odraz vidíme na nebi dodnes a říkáme mu polární záře.“

Je představa Eskymáků správná? Nebo je to jinak?

Nejlepší odpověď
mosoj

Polární záře je elektromagnetické záření emitované ve viditelném spektru. Proto toto záření vidíme. Podle toho jakou má vlnovou délku je také polární záře zabarvena. Většina elektromagnetického záření má takovou vlnovou délkum že viditelné není ( třeba radiové vlny, atd.).

Další odpovědi
Michal Kole

Přesněji to má něco společného s magnetickým polem země a slunečními erupcemi.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pol%C3%A1­rn%C3%AD_z%C3%A1%C5%99e

iceT

Ma to neco spolecneho se sluncem,precetla jsem si o tom clanek,ale napamatuju si ho
cely.
Eskymaci,Indi­ani,domorodci z ruznych koutu sveta maji na kazdy ukaz nejake sve vysvetleni,vetsinou souvisejicim s jejich bozstvem.