JájsemRaibek

Proč zamrzne zámek ve dveřích automobilu?

Nemám na mysli v dnešních moderních vozech, ale určitě každý zná problém v zimě v takové škodovce. Proč zámek ve dveřích zamrznul a nešel otevřít?
Naproti tomu jsem neslyšel, že by zamrznul FAB zámek v brance třeba na zahradě, který je vystaven povětrnostním vlivům, tedy i mrazu a dešti.

Nejlepší odpověď
gecco

I FAB v brance na zahradě zamrzne – není-li krytý a namazaný…
😉
V autech ale zamrzne (při nedostatečné konzervaci) snáz proto, že do zámku nejen teče voda zvenčí, ale kondenzuje v něm voda i díky rozdílu teplot při jízdě (topíš uvnitř) a nekrytém parkování…
😉

Další odpovědi
anonym

normálně zamrzne FABka v zámku vchodových dveří u domu.

isteron

Mne zamrzol zámok na garáži. Odvtedy som nosil rozmrazovač vo vačku, keď mrzlo. Poznám aj iné zamrzania kovových častí, nielen v autách a nielen v záhrade a garáži.
Vieš ako veľmi rád zamrza železo keď je –10 a viac a vlhko a padá hmla a srieň ?

Klaproth

Nejde o povětrnostní vlivy, ale o to, jak rychle se daný zámek samovolně odvětrá a jak mnoho vlhkosti v něm zůstává. Zámek ve dveřích auta je v hůř odvětrávaném prostoru, ale i FABka ve vratech občas zmrzne.