AJICEK

PROC ZAMRZA LPG V AUTE?

Nejlepší odpověď
radce

Stavová rovnice plynů…
Stlačením se plyny ohřívají, rozpínáním se ochlazují…

Další odpovědi
Reuef

jelikoz teplota tání propanu je neco kolem –180 °C tak teplota tani LPG bude taky nekde kolem této teploty takze pokud ti zamrza LPG v aute tak ho preparkuj z Pluta nekam bliz k Slunci

cochee

Jde o „lidový“ a nesprávný termín. Skutečnost je taková, že LPG je směs propanu a butanu, přičemž není nějak normativně stanoven jejich poměr ve směsi. Propan za normálního tlaku vaří při –45°C, butan při 0°C. Čím je ve směsi více butanu a zároveň teplota směsi hlouběji pod 0°, tím méně ochotně směs vaří a tím menší tlak je v láhvi/zásobníku, tudíž pak může být slabší až nedostatečný pro daný účel.