Michal Kole

Proč zaměstnavatelé požadují, aby konstruktéři komunikovali se zákazníky, dodavateli ?

S mojí psychaitrickou diagnózou mě pustit na zákazníka, to by zaměstnavatel rovnou mohl jít na úřady a zrušit firmu.

Nejlepší odpověď
Reuef

Protoze konstrukter vi mnohem lip nez zamestnavatel, co z pozadavku klienta je mozne splnit a na druhou stranu se vyzna v tom, co je pro dodavatele splnitelne a co ne

Další odpovědi
Ar

Michale určitě ne všichni zaměstnavatelé požadují kontakt konstruktéra se zákazníkem a dodavatelem. To platí hlavně v zakázkové malovýrobě, tam je to nutné z důvodů které posal Reuef. Jinde zase bude potřeba, aby konstruktér komunikoval s výrobou a jeho myšlenka byla vůbec vyrobytelná. Prostě každé odvětví má svá specifika a je jen na člověku jestli je dokáže splňit.
Když pro tu práci nesplňuješ požadavky tak zkus jinou a nehledej jen práci z domu. Běž třeba „dělat i rukama“ není až tak důležité jakou práci děláš, ale jakou práci odvedeš.

jpau

Rozumný zaměstnavatel někoho jako jsi Ty vůbec nezaměstná.

V každém prostředí (včetně konsturkce a výroby) je důležitý, aby člověk z jednoho odvětví sdílel (ideálně v reálném čase) svoje názory a poznatky s ostatními. Tady nejde jen o konstrukci (další věc je ta, že se SŠ vzděláním si nemyslím, že jsi úplně kompetntní k tomu něco samostatně navrhovat, docela bych chtěl vidět ty Tvoje slavné výrobáky na hřídele – bez další praxe nebo studia), jde o to, že obecně tento postup vede k rychlejšímu řešení problému (prosimtě neptej se zas proč) – já se např. s člověkem, pro kterého něco dělám vidím raději osobně, protože můžu ihned reagovat na jeho podměty (občas se stane, že jednoho něco napadne ale nedomyslíto – pak to třeba po mailu řešíš den a osobně dvě minuty)…

Zvykni si prostě na to, že efektivní pracovní prostředí je založené na vzájemné komunikaci a vztahy mezi lidmi (NIKDO nebude upravovat fungující praocvní prostředí jenom kvůli TOBĚ). V některých velkých firmách jsou dokonce samostatné týmy, které se starají pouze o to, aby se zaměstnanci cítili dobře a vycházeli spolu – např. pořádají různé firemní akce apod.

anonym

Vše je experiment a čas ukáže co se nepovedlo a ty jsi jenom laboratorní myš na pokusy!

Robert_PM

Vždyť Ty nejsi žádný konstruktér, člověče. Jsi jen nedouk, co nezvládne ani práci vrátného. Možná, že bys mohl kopat hroby. Ale ohledně Tvého možného uplatnění Ti rádi pomohou, předesílám velmi rádi pomohou, v PL v Dobřanech, kam samozřejmě patříš.