cinda

Proč založit DPH?

Jaký je hlavní důvod k Založení DPH? Jsem živnostník pracující pro firmu, ale tak si nevydělám, jak mám co nejlépe začít

Nejlepší odpověď
panenka

výhodu v tom když máš dph je že koupíš material za plnou cenu,a ten rozdil dph ti jednou za tři měsíce pak fú vrátí dávej si pozor ale na sepisování smluv se stavebninami někde můžeš mít nařízené odebrat určité množství pokud tohle množství neodebereš budou tě pak penalizovat a tu pokutu pak zaplatíš ty.když tak rači material kupuj ale bez smluv .hodně štěstí v podnikání

Další odpovědi
standa

Pojem ´Založení DPH´ se nepoužívá, přesnější je „Registrace k DPH“.

Předpokládám, že svými příjmy (pod 1 mil.Kč za rok) nebude spadat do kategorie povinné registrace k DPH, takže se vás týká jen případná dobrovolná registrace, ale bez bližších znalosti vašeho podnikání nelze poradit…

Podívejte se na přiložený odkaz.

Zdroj: http://www.pod­nikatel.cz/clan­ky/byt-ci-nebyt-platcem-dane-z-pridane-hodnoty/

LuciJe

Plátcem DPH se stát musíte v případě, že máte roční obrat větší než 1 milion korun. Do té doby se jím můžete stát dobrovolně, ale nemusíte.