mosoj

Proč zakrechtované brambory nezmrznou, když prý podlahové topení nefunguje?

Nejlepší odpověď
annas

„Krecht v nezámrzné hloubce, kde se temperuje nejen geotermální energií, ale traké metabolismem uložených plodin. Krecht musí být větraný ( např. drenážnímu trubkami, jinak vše zplesniví) i a směrem nahoru dobře izolovaný – zmíněné "vytápění“ nemá velký výkon."

http://www.zah­rada.cz/forum/plo­dova-zelenina/idealne-skladovanie-v-prirode-356487/?kotva=i­dealne-skladovanie-v-prirode-357684

Potíže mohou nastat až zjara,, když se začne oteplovat. Jinak žádné „podlahové topení“ není třeba. Někdy s likvidací úrody pomohli hlodavci.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… no, jestli je dobrej krecht se slámou a hlínou, a hlavně hlubokej, tak jsou jak ve sklepě, dobře odizolovaný – a hlavně, nejsou u nás velký mrazy, v Rusku by jim asi zmrzly …

… no nefunguje, jinak bys je měl už uvařený, jen voloupat – no, ale z jara by to byl pěknej smrad … lidi jsou dneska moc rozmazlený, chtěli by tady mít jak na Sahaře …