Avatar uživatele
anonym

Proč zákonodárci nedají úřadu práce pravomoc nařidit firmě zaměstnat uchazeče v evidenci?

Bylo by to dobré pro zaměstnání např. sociálně vyločených lidíc (bezdomovců, narkomanů, lidí po výkonu trestu), matek samoživitelek s malým často nemocným dítětem, mladistvích, zdravotně postižených, lidí před penzí.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Kerberus před 4646 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Deli

Copak žijeme v komunismu, aby se zaměstnavatelům nařizovalo, koho mají vzít???
Zaměstnavatel – tedy fyzická nebo právnická osoba – buduje svou firmu, bojuje za ni, stará se, aby vzkvétala. Za své zaměstnance tak má právo vybírat si lidi tak, aby získal kvalitní pracovníky, kteří mu budou k užitku. Proč by musel brát jakéhokoli flákače jen proto, že mu to nařídí úřady???

Pokud by stát chtěl zvýšit zaměstnanost těchto skupin lidí, může dát případným zaměstnavatelům benefity za zaměstnání lidí z úp. (Ony už nějaké byly, možná i nyní jsou…) Nebo může stát upřednostnit tyto lidi při svém výběru do řad státních zaměstnanců.

Nařídit soukromým firmám a podnikatelům, koho mají zaměstnat – to by bylo často likvidační nařízení!

Podotýkám, že nejsem zaměstnavatelem, celý život jsem pracovala jako zaměstnanec, prošla jsem si érou „svobodné matky“ a nyní mám 2 děti a hledání uplatnění mě zhruba za rok čeká. Přesto bych nechtěla, aby mě někam protekčně vrazili něčím nařízením.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Bylo by více věcích dobrých, ale to zákonodárce většinou nezajímá.....­......koho jsme si zvolili, toho máme.Uřády práce ve většině případů jen evidují, a ani nemají zájem o umístění uchazečů.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
arygnoc

úřady práce jsou zbytečné – člověku prostě nepomohou, protože na to nemají v zákoně páky.
je to jen další žrout státních peněz, nezaměstnaní by si pro vyřízení dávek mohli chodit na odb. soc. věcí – nic jiného totiž ÚP nedělá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fablen

Tazatel nemohl svůj dotaz snad ani myslet vážně…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

A co třeba tehle verze:
Úřad zjistí, že máš v bytě hodně místa, tak proč tam neumístit jednoho bezdomovce?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek