Proč zákonodárci nedají úřadu práce pravomoc nařidit firmě zaměstnat uchazeče v evidenci?

Bylo by to dobré pro zaměstnání např. sociálně vyločených lidíc (bezdomovců, narkomanů, lidí po výkonu trestu), matek samoživitelek s malým často nemocným dítětem, mladistvích, zdravotně postižených, lidí před penzí.

Nejlepší odpověď
Deli

Copak žijeme v komunismu, aby se zaměstnavatelům nařizovalo, koho mají vzít???
Zaměstnavatel – tedy fyzická nebo právnická osoba – buduje svou firmu, bojuje za ni, stará se, aby vzkvétala. Za své zaměstnance tak má právo vybírat si lidi tak, aby získal kvalitní pracovníky, kteří mu budou k užitku. Proč by musel brát jakéhokoli flákače jen proto, že mu to nařídí úřady???

Pokud by stát chtěl zvýšit zaměstnanost těchto skupin lidí, může dát případným zaměstnavatelům benefity za zaměstnání lidí z úp. (Ony už nějaké byly, možná i nyní jsou…) Nebo může stát upřednostnit tyto lidi při svém výběru do řad státních zaměstnanců.

Nařídit soukromým firmám a podnikatelům, koho mají zaměstnat – to by bylo často likvidační nařízení!

Podotýkám, že nejsem zaměstnavatelem, celý život jsem pracovala jako zaměstnanec, prošla jsem si érou „svobodné matky“ a nyní mám 2 děti a hledání uplatnění mě zhruba za rok čeká. Přesto bych nechtěla, aby mě někam protekčně vrazili něčím nařízením.

Další odpovědi
Drap

Bylo by více věcích dobrých, ale to zákonodárce většinou nezajímá.....­......koho jsme si zvolili, toho máme.Uřády práce ve většině případů jen evidují, a ani nemají zájem o umístění uchazečů.

arygnoc

úřady práce jsou zbytečné – člověku prostě nepomohou, protože na to nemají v zákoně páky.
je to jen další žrout státních peněz, nezaměstnaní by si pro vyřízení dávek mohli chodit na odb. soc. věcí – nic jiného totiž ÚP nedělá.

fablen

Tazatel nemohl svůj dotaz snad ani myslet vážně…

anonym

A co třeba tehle verze:
Úřad zjistí, že máš v bytě hodně místa, tak proč tam neumístit jednoho bezdomovce?