talka

Proč žádný antický malíř nenamaloval portrét Ježíše Krista?

Neznáme jeho pravou podobu, každý ho zpodobňuje jinak.

Odpovědi
Dismas

Protože z jejich pohledu byl jeden ze zakladatelů sekt.

MK44

I když připustíme, že Ježíš Nazaretský byl historickou osobou (vedle evangelií a epištol, které vznikaly desítky let po jeho životě, nemáme o něm totiž žádné nezávislé soudobé zprávy), byl jeho příběh pro ty současníky, kteří si mohli dovolit pořídit si nějaký, nejspíš nástěnný obraz, aby se dochoval, natolik nevýznamný popřípadě kompromitující, že takový obraz nejspíše nevznikl.
Mezi bohatší vrstvy, které by si takovou práci mohly dovolit, se křesťanství šířilo až tak ve 3. století. A toho se žádný očitý svěděk jaksi nedožil.

monikabart

Ježíš Kristus byl ukrizovanUrcite, takže se ho jeho nepřátelé chtěli zbUrčitě dělali vše, aby si lidé na něj ani nevzpomeli. Stejně jako v dějinách se pálili knihy, z politických důvodů. Podobné je to z pravým Koranem, který existoval, než v Mekkce sepsal Mohamed II.Koran. Ten první byl podobný, jako ten křesťanský, na kterého se dnes ti špatní odvolávají, jakože je Islám mirumilovny. Avšak naplňují podstatu II. Koranu, sepsaneho v duchu zabijeni , valek a dobývání.